خرید بره نر و ماده

بره ماده بخریم یا نر ؟

خرید بره نر بهتر است یا بره ماده؟ در این رابطه سوالات متعددی برای خریداران وجود دارد، تا بتوانند مناسب ترین دام مورد نظر خود را خریداری کنند. البته توجه داشته باشید که اصولا قیمت بره زنده ماده یا نر، بر اساس هدف خرید می تواند مقدار متفاوتی باشد. برای مثال ممکن است نرخ روز خرید برای کشتار و قربانی با نرخ بازار برای پروار و پرورش متفاوت باشد که در ادامه به بررسی کامل آن نیز می پردازیم.

به صورت کلی هدف از خرید دام می تواند تعیین کننده این باشد که چه نوع دام با چه جنسیتی می تواند بازدهی بهتری داشته باشد. بره ماده بخریم یا بره نر؟ در ادامه به بررسی کامل این موضوع برای آگاهی بیشتر شما عزیزان می پردازیم. دامداران به خوبی میدانند مکه برخی بره ها در نژادهای مختلف می توانند در مناطق مختلفی بیشترین بازدهی را داشته باشند. به همین دلیل یکی از اولویت ها هنگام خرید میش و قوچ باید نژاد و سازگاری آن با منطقه می باشد.

بره نر بهتر است یا بره ماده

عزیزانی که قصد خرید دام زنده دارند، همواره این پرسش را راجع به هر نوع دامی در ذهن خود دارند، که جنسیت ماده بهتر است یا نر؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که می توان این موضوع را از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار داد. به صورت کلی هر دو نوع دام اعم از جنسیت نر یا ماده هر دو دارای ارزش بالایی هستند و بقای هر کدام از آنها نیازمند وجود جنس مخالف است.

خرید بره ماده

به صورت کلی چه برای پروار کردن دام یا برای کشتار هر دو جنسیت مورد استفاده قرار می گیرد و اینکه کدام یک را انتخاب کرد کاملا بستگی به هدف و انتخاب خریدار دارد. البته در این بین هر کدام از موارد نامبرده با هدف خاصی می توانند برتری هایی نسبت به جنسیت دیگر داشته باشند که در ادامه به صورت مفصل به بررسی این موارد می پردازیم.

خرید بره کشتار

با توجه به اینکه عزیزانی که قصد خرید بره برای کشتار را دارند، همواره به دنبال بره ای چاق و با بازدهی گوشتی بالا هستند، از این رو همواره جنسیتی را انتخاب می کنند که توانایی وزن گیری بالا را داشته باشد. در این بین بره های نر با توجه به ویژگی های ژنتیکی و … می توانند سرعت رشد بیشتری نسبت به دام با جنسیت ماده داشته باشند. بنابراین خرید بره کشتاری نر بیشتر مورد توجه افراد و خریداران می باشد. البته ناگفته نماند که بره های ماده نیز به تعداد بالا برای کشتار خریداری می شوند و خرید بره برای قربانی کردن تنها منحصر به جنسیت نر می باشد.

زمانی که هدف قربانی کردن گوسفند و بره است بی شک باید نژاد های گوشتی را انتخاب کنیم. دلیل اصلی آن هم دارای گوشت بیشتری نسبت به سایر نژادهای شیری و پشمی می باشند. در این مجموعه انواع نژاد های گوشتی با وزن عالی برای فروش وجود دارد که می توانید از طریق راه های ارتباطی با مرکز فروش ارتباط برقرار کنید.

خرید بره پروار

خرید دام جهت پرواربندی نیز بسیار مورد توجه دامداران می باشد. با توجه به اینکه در این نوع خرید باید دام ها در مدت زمان قرار گیری در دوره پروار، وزن بالایی کسب کنند تا دامدار از فروش آنها سود قابل توجهی دریافت کند. بنابراین همواره از بره های متعلق به نژاد گوشتی که در آن نژاد متوسط وزن گوسفند زنده مقدار بالایی باشد، استفاده می شود. قابل توجه است که در این نوع خرید نیز بره های نر بیشتر مورد توجه هستند.

خرید بره نر

خرید بره برای تولید مثل

برخی از دامداران با خرید نژاد های دوقلو زا و بارور سعی دارند تا با پرورش آنها در جهت افزایش تعداد گوسفندان و گله، سود بیشتری به دست بیاورند. در این رابطه خرید بره های ماده از نژاد های برتر بیشتر مورد توجه می باشد. چرا که هر راس قوچ نر برای بارور کردن چندین میش کافی است. از این رو نسبت خرید بره های ماده به نر برای این منظور بیشتر است.

یکی از نکات مهم در رابطه با تولید مثل و افزایش تعداد گله مربوط به گوسفندان چند قلوزا می باشد. ما در مقالات قبلی در بخش بلاگ لایو شیپ در رابطه با بهترین نژاد گوسفندان چند قلوزا در ایران و جهان توضیحاتی خدمت شما عزیزان ارائه دادیم. بنابراین بهتر است قبل از هر گونه اقدامی ابتدا اقدام به کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این نژادها کنید.

خرید بره زنده در تهران برای قربانی کردن و یا کشتار در جهت استفاده از گوشت در مراسمات مختلف را بهتر است از مراکز معتبر انجام دهید. پاسخ به سوال بره ماده بخریم یا نر؟ را می توانید در این مقاله به صورت کامل با اهداف مختلف بیابید. جهت خرید انواع دام کشتار می توانید با شماره های درج شده در سایت ارتباط برقرار کنید.

لینک کوتاه یک: https://bit.ly/36yuZ2b

لینک دو: https://tinyurl.com/2p8sx9fv

لینک کوتاه سه: https://b2n.ir/r04154

لینک کوتاه: https://goosfandbama.ir/?p=706

1 پاسخ
  1. دیاکو
    دیاکو گفته:

    مگه کسی جرات داره پروار بندی کنه که توضیح میدید
    جو ۷۰۰ درصد گرون شده هر گونی کنسانتره ۱۰۰ هزار تومن گرون شده دام زنده هم که قیمت پارساله با چه عقلی باید پروار بندی کرد

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *