خرید گوسفند فراهانی

گوسفند فراهانی پشمی-گوشتی

گوسفند فراهانی در ادامه معرفی نژاد های دامی ایران در این بخش مورد بررسی قرار می گیرد. بهترین گوسفندان ایرانی شامل نژاد های متنوعی هستند که هر کدام با داشتن خصوصیات و ویژگی هایی، قابلیت قرار گیری در این لیست را داشته اند.

گوسفند نژاد فراهانی با تولید گوشت با کیفیت به مقدار بالا و پشم مرغوب، می تواند از جنبه های مختلف برای دامداران صرفه اقتصادی داشته باشد. بازدهی مناسب این دام سبب شده است تا در مناطقی که با شرایط دام سازگار باشد، جمعیت بالایی از این گونه مورد پرورش قرار گیرد.

گوسفند نژاد فراهانی

خرید دام زنده به صورت کلی به دو هدف انجام می شود. کشتار و پرورش را می توان اهداف اصلی از خرید و فروش انواع دام در نظر داشت. برخی از افراد که به شغل دامداری مشغول هستند با خرید دام نسبت به پرورش آن در جهت بره زایی و افزایش گله اقدام می کنند که در نهایت این موارد هم بعد از مدت ها به کشتار و ذبح ختم می شود. دسته دیگری نیز عزیزانی هستند که برای قربانی کردن و یا کشتار جهت استفاده از گوشت، نسبت به خرید گوسفند اقدام می کنند.

بره فراهانی

در این میان برای هر دو دسته این اصل وجود دارد که بتوانند دامی مناسب و به صرفه خریداری نمایند. گوسفنده فراهانی با داشتن قابلیت هایی نظیر تولید گوشت با کیفیت و به دور از چربی اضافه، تولید پشم و شیر مرغوب و … برای هر دو منظور مناسب می باشد.

خصوصیات ظاهری

رنگ سفید مایل به نخودی که در مقابل نور خورشید به رنگ شیری نیز دیده می شود، رنگ بندی این نوع دام می باشد. در برخی موارد قسمت هایی همچون دور چشم، پوزه، دست و پا نیز دارای لکه های سیاه رنگی می باشند، که در برخی از دام ها وجود دارد. با توجه به اینکه از دسته گوسفندان گوشتی می باشند، بنابراین دارای جثه متوسط و بزرگی هستند. البته سر به نسبت بدن کوچک تر می باشد.

دام فراهانی

این دام از نظر ظاهری شباهت هایی به گوسفند سنگسری دارد، اما در مقایسه با این نژاد گوش کوچک تری دارد. دنبه و دنبالچه کوچک و گرد در این دام وجود دارد که به صورت یک تکه دیده می شود. همچنین در میش فراهانی و قوچ قراهانی شاخ به ندرت دیده می شود و غالبا فاقد شاخ هستند. بینی میش صاف و در جنس قوچ کمی دارای انحنا می باشد.

قیمت گوسفند نژاد فراهانی

گوسفند فراهانی در زمره بهترین گونه های دامی ایران می باشد که با داشتن ویژگی های مختلف با جمعیت بالایی در نقاط مختلف ایران نگهداری می شود. قیمت گوسفنده زنده در صورتی که برای پرورش خریداری شود می تواند با توجه به نژادی که دارد متغیر باشد. اما در مجموعه لایو شیپ تمامی نژاد های گوشتی که برای ذبح مناسب هستند، و در این مرکز ارائه می شوند، با قیمت مناسب و مصوب برای فروش تمامی نژاد ها ارائه می گردد. بنابراین قیمت روز نژاد فراهانی نیز برابر با سایر نژاد های کشتاری می باشد.

زیست بوم

این نژاد یکی از دام هایی می باشد که سازگار با اقلیم های مختلف ایران است. پرورش در مناطق گرم و با آب و هوای معتدل می تواند بیشترین بازدهی را برای این نژاد به ارمغان بیاورد. استان مرکزی را می توان زیست بوم اصلی این نژاد در نظر داشت. شهر هایی نظیر آشتیان و فراهان نیز جمعیت زیادی از این دام را در خود جای داده اند. خرید بره فراهانی را می توانید از این قسمت ها انجام دهید، البته در سایر مناطق نیز این دام پرورش داده می شود.

گوسفندان فراهانی

وزن دام فراهانی

قوچ در این نژاد دارای اندام مناسب و جثه بزرگی می باشد. اندازه قوچ نژاد فراهانی در حدود 75 سانتی متر، طول تنه نیز 84 سانتی متر و اندازه میش نیز در این نژاد در حدود 65 سانتی متر و طول تنه نیز 80 سانتی متر می باشد. وزن بره فراهانی در هنگام تولید بین 3 الی 4 کیلوگرم می باشد، این مقدار با افزایش سن و رسیدن به بلوغ برای قوچ در حدود 55 الی 60 و برای میش بالغ نیز در حدود 50 الی 55 کیلوگرم می باشد.

تولید پشم

گوسفند نژاد فراهانی علاوه بر اینکه در زمینه تولید گوشت با کیفیت بسیار مورد توجه می باشد، در زمینه تولید پشم با کیفیت و مرغوب نیز می توانند بازدهی خوبی داشته باشند. تولید پشم مورد نیاز برای ساخت مصارف ریسندگی و قالی بافی را می توان از این نژاد انتظار داشت.

گوسفند فراهانی با داشتن خصوصیات تولیدی بالا و مناسب برای کشتار، در این بخش خدمت شما عزیزان معرفی گردید. جهت خرید این نژاد برای کشتار و قربانی کردن با دریافت خدمات قصابی و حمل و نقل رایگان با شماره های داخل سایت در تماس باشید.

Farahani sheep

Farahani sheep is one of the other top breeds in Iran. The main habitat of this livestock belongs to Markazi province. The cities of Farahan and Ashtian are home to a large number of Farahani sheep. In general, in these two cities, ranchers are mostly breeding this breed.
In terms of classification, we can consider Farahani sheep as meat sheep and wool sheep. This trap has very good features. Production of high quality wool is one of its prominent features. On the other hand, it has good quality and clean meat. It is necessary to know that in addition to breeding this breed, sometimes the Farahani breed is also used for sacrifice.
Farahani sheep buying and selling center is located in Farahan city, which is located in Markazi province (Arak). First, according to the basic needs, you should increase your knowledge about this breed. Also, in relation to the price of Farahani sheep, you should know that they have different prices depending on the weight and type of sex (ewes and rams).
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *