خرید گوسفندان شال قزوین

گوسفند شال – مشاهده خصوصیات و قیمت گوسفندان نژاد Shal

گوسفند شال ایران در دسته گوسفندان با قابلیت های متعدد قرار دارد که می تواند در زمینه های مختلف برای دامداران، بازدهی بالایی داشته باشد. با توجه به اینکه قیمت گوسفند زنده در ایران در ماه های اخیر با افزایش همراه بوده است و در نتیجه قیمت گوشت قرمز نیز روندی صعود داشته است، بنابراین افراد همواره به دنبال خرید دامی مناسب و پر بازده هستند.

گوسفنده نژاد شال و همچنین بره شال به عنوان یکی از نمونه های برتر در میان انبوه نژاد های موجود دامی در ایران شناخته می شود. این نژاد به دو منظور پروار بندی و همچنین برای کشتار خرید و فروش می شود. در همین رابطه در ادامه به بررسی دقیق این نژاد می پردازیم.

گوسفند نژاد شال

تنوع نژادی در بین گوسفندان ایرانی از دسته های مختلف گوشتی، پشمی، شیری و … وجود دارد. نمونه های مختلف دام با ویژگی های متنوع و بازدهی متفاوت را می توان در مناطق مختلف مشاهده کرد. با وجود این تنوع، دامداران همواره به دنبال پرورش گونه هایی هستند که بتوانند بازدهی خوبی داشته باشند. البته شرایط و محیط زیست نیز در این انتخاب بسیار تاثیر گذار هستند.

بره شال

افرادی که در مناطق گرم و خشک هستند نمی توانند نسبت به خرید گوسفندان متناسب با شرایط سرد و کوهستانی اقدام کنند و برعکس. در این میان در این بخش قصد داریم تا یکی از دام های متناسب با شرایط گرم و متعادل را خدمت شما معرفی کنیم. گوسفند شال به عنوان یکی از بهترین گوسفندانی که می تواند از جنبه های مختلف سودآوری خوبی برای دامدار داشته باشد شناخته می شود.

زیست بوم

گوسفند نژاد شال یکی از سازگار ترین دام ها با اقلیم های مختلف ایران می باشند، که حد بازدهی بالای آنها در مناطق گرم و متعادل می باشد. اصلی ترین منطقه پرورش و خاستگاه این دام زنده را می توان بوئین زهرا و سایر مناطق قزوین دانست. البته پراکنش این دام تنها منحصر به این مناطق نمی باشد و در بخش های مختلفی از کشور نگهداری می شوند. با توجه به اینکه دامی سودآور می باشد، و خرید گوسفند شال به صرفه می باشد، در مناطقی که آب و هوای سازگار با این دام موجود باشد، با جمعیت زیاد نگهداری می شود.

قیمت گوسفند شال

پرورش دهندگان این دام با ویژگی های آن به صورت کامل آشنا هستند. تولید پشم مرغوب و مناسب، تولید شیر با کیفیت به مقدار زیاد، تولید گوشت با کیفیت و به دور از چربی های زیاد و … سبب شده است تا به عنوان دامی محبوب و پر طرفدار برای هر دو زمینه پروار بندی و کشتار شناخته شود. قیمت گوسفندان شال در بازار به نسبت سایر دام ها بیشتر نمی باشد. قیمتی که برای فروش دام در نظر گرفته شده است برای این نژاد نیز به کار گرفته می شود.

گوسفندان شال از آنجایی که بسیاری از ویژگی های گوسفند نژاد افشاری را دارد، مقاله ای برای مقایسه این مورد برای شما آماده کردیم. برای کسب اطلاعات لازم در رابطه با موضوع گوسفند نژاد شال بهتر است یا گوسفند افشاری و همچنین بررسی قیمت و خصوصیات هر کدام می توانید مقاله مربوطه را کامل مطالعه کنید.

گوسفندان شال

وزن گوسفنده شال

متغیر وزن همواره عاملی همراه و وابسته به موضوع گوسفندان بوده است. خرید و فروش دام ها در هر نوعی بیشتر بر اساس در نظر داشتن مقدار وزن صورت می گیرد. در نظر داشتن دام برای کشتار یا پروار بندی نیز بیشتر به مقدار وزن آن بستگی دارد، برای مثال افراد برای خرید گوسفندان نسبت به مقدار وزن آن اقدام می کنند و سن دام در این مورد بسیار مورد توجه نمی باشد.

گوسفند نژاد شال به عنوان یکی از دام های سنگین دنبه شناخته می شود. این دام با توجه به خصوصیاتی که دارد زمینه وزن گیری در کوتاه مدت را دارد. از این رو در دسته گوسفندان گوشتی قرار می گیرد که می توانند وزن بالایی نسبت به سایر دام ها داشته باشند. متوسط وزن گوسفنده زنده شال بالغ برای هر دو جنس بین 65 الی 75 کیلوگرم می باشد. وزن بره شال هنگام تولد نیز بین 3 الی 4 کیلوگرم می باشد.

ویژگی های ظاهری

گوسفند شال دارای ویژگی هایی می باشد که در نگاه اول تعیین کننده نوع نژاد آنها می باشد. رنگ بره شال در هنگام تولد خاکستری مایل به سیاه می باشد. در ادامه با رشد بره و رسیدن به حد بلوغ این رنگ به خاکستری روشن تغییر می یابد. داشتن لکه در صورت که اکثرا به صورت سفید می باشد، و همچنین وجود گوش های بزرگ و آویزان، داشتن دنبه بزرگ و سنگین نیز از خصوصیات ظاهری این دام می باشد. میش شال و قوچ این نژاد هر دو فاقد شاخ می باشند.

گوسفنده شال

خصوصیات تولیدی

از نظر تولید شیر به صورت روزانه و همچنین تولید گوشت با کیفیت در مدت زمان کمتر نسبت به سایر نژاد ها با توجه به رشد سریع، این دام بسیار معروف می باشد. قرار گیری در بین بهترین نژاد گوسفندان چند قلوزا ایران سبب شده است تا بیش از هر نژاد دیگری مورد توجه قرار گیرد. درصد باروری بالا در کنار احتمال دو قلوزایی به میزان بالا سبب شده است تا دامداران نسبت به خرید گوسفند شال و پرورش آن بیشتر مشتاق باشند. قیمت گوسفند شال با داشتن چنین خصوصیاتی در حد سایر دام ها می باشد بنابراین بهتر است این دام را در میان انتخاب های خود در نظر داشته باشید.

گوسفند نژاد شال با قیمت مناسب جهت کشتار و استفاده از گوشت با کیفیت را می توانید از مجموعه لایو شیپ تهیه نمایید. جهت سفارش می توانید با شماره های داخل سایت در تماس باشید تا علاوه بر خرید دامی سالم و بهداشتی، از خدمات قصابی و حمل و نقل رایگان نیز بهره مند شوید.

3 پاسخ
 1. نگهدار
  نگهدار گفته:

  فروش گوسفند اصیل شال با قیمت مناسب
  شماره تماس: 09192855314
  سلحشور
  جهت خرید و اطلاع بیشتر تماس حاصل فرمایید
  قزوین شهر شال

  (شماره موبایل و تلفن تماس خرید بالا توسط کاربران سایت درج شده است و مجموعه گوسفند زنده لایو شیپ هیچ مسئولیتی در قبال آن مداردگوسفند زنده لایو شیپ)

  پاسخ
 2. محمدرضا
  محمدرضا گفته:

  فروش انواع گوسفند نژاد شال
  شماره تماس:09396806835
  دام با کیفیت
  ارسال به تمام نقاط کشور
  استان قزوین ،، شهر شال

  (این نظر و شماره تماس خرید و فروش گوسفند شال توسط کاربران سایت نوشته شده و مجموعه لایوشیپ هیچ مسئولیتی در رابطه با آن بر عهده ندارد)

  پاسخ
 3. محمدرضا
  محمدرضا گفته:

  فروش گوسفند نژاد شال
  میش،،،قوچ،،،بره ماده و نر،،،شیشک
  جهت خرید تماس حاصل فرمایید 09396806835
  سلحشور
  استان قزوین شهر شال//ارسالم دارم
  (این دیدگاه و شماره تماس درج شده توسط کاربران ارسال شده ، مجموعه گوسفند زنده livesheep.co مسئولیتی در رابطه با معامله شما ندارد. حتما در صورتی که می خواهید خرید کنید مطمئن شوید.)

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *