قیمت گوسفندان سافولک

گوسفند سافولک جزو نژاد گوشتی و شیری Suffolk

گوسفند سافولک Suffolk به عنوان دامی پر بازده و مناسب برای پروار بندی در سراسر جهان شناخته می شود. این نژاد می‌تواند در زمینه های مختلف همچون تولید گوشت و شیر مناسب، در کنار موارد تولیدی دیگر، بسیار پر‌بازده و مناسب برای پرورش باشد.

قیمت گوسفندان نژاد سافولک برای خرید می‌تواند مبلغ بالایی باشد. چرا که ویژگی‌های متعددی در این دام وجود دارد. که سبب برتری آن نسبت به سایر گونه‌ها شده است. در ادامه قصد داریم تا به معرفی کامل این نژاد بپردازیم.

گوسفند نژاد سافولک

گوسفند زنده سافولک حاصل جفت گیری دو نژاد معروف خارجی می باشد. این دام که حاصل آمیزش میش Norfolk و همچنین قوچ از گونه Southdown می‌باشد، در مواردی خصوصیات و مزیت های بیشتری نسبت به نژاد‌هایی که از آنها حاصل شده است نیز دارد. حد بازدهی بالا در این نژاد سبب شده است تا دامداران نسبت به خرید آن بسیار مشتاق باشند، همچنین برخی افراد در اختیار داشتن یک راس از این نژاد را برابر با چندین راس نژاد معمولی برابر می دانند.

برخی افراد گوسفندان سافولک را مربوط به فرانسه و برخی دیگر زادگاه آن را شرق انگلستان میدانند.

سافولک

خصوصیات قوچ سات دان و میش نورفولک

گوسفندان southdown در دسته دام‌هایی با مزیت و بازدهی بالا هستند. این دام‌ها اغلب فاقد شاخ هستند و در قسمت‌هایی همچون صورت و دست و پا دارای لکه های سیاه می‌باشند. استخوان‌های کوچک در کنار داشتن جثه بزرگ و همچنین داشتن گردن کوتاه و کوچک در اثر استعداد بالا در زمینه وزن گیری از سایر مشخصه های این نوع می‌باشد. گوسفند نورفولک نیز به عنوان یکی از نژاد‌های وحشی در بین انواع گونه‌ها شناخته می‌شود که توانایی تولید پشم مرغوب با بازدهی بالا را دارد. این نژاد بسیار کمیاب می‌باشد و می تواند در بره‌زایی به صورت چند‌قلوزا نیز فعال باشد.

نژاد های مشابه : گوسفند رومانوف

قیمت گوسفند سافولک

عزیزانی که نسبت به مطالعه در زمینه شناخت بهترین نژاد گوسفندان در ایران و جهان فعال بوده‌اند، مسلما با نام این نوع دام مواجه شده اند. دلیل قرار‌گیری این دام در لیست برترین‌ها، داشتن مزیت‌های بیشتر نسبت به سایر دام ها می باشد. بنابراین با توجه به وارداتی بودن این دام و خصوصیات ویژه‌ای که دارد، مسلما دارای قیمت بیشتری نیز می باشد. تولید شیر روزانه به مقدار بالا، تولید گوشت و وزن گیری روزانه سریع، تولید پشم و … سبب شده است تا قیمت گوسفند سافولک Suffolk کمی بالاتر باشد.

خرید سافولک

ویژگی های ظاهری

داشتن جثه بزرگ در کنار وجود رنگ سیاه در قسمت پا‌ها و همچنین صورت این دام را می توان جزو اولین مشخصه ها برای شناسایی این دام در نظر داشت. رنگ گوش‌ها و بالای سر نیز در بیشتر موارد کاملا هماهنگ با رنگ صورت می‌باشد. رنگ پشم می تواند در بازه رنگ‌های سفید شیری و سفید خالص باشد. دست و پا‌های قوی در کنار بزرگ و طویل بودن اندام‌ها نیز جزو مشخصه‌ها می باشد.

بره سافولک

بره نژاد سافولک در بین انواع گونه های موجود در جهان، از ویژگی های بهتر و مزیت های بیشتری برخوردار می باشد. بره‌ها سالم و مقاوم در برابر انواع بیماری‌ها، بره‌هایی با خاصیت رشد سریع و وزن‌گیری به مقدار زیاد، تولید شیر روزانه به مقدار زیاد در جنس ماده و شرکت در تولید مثل مناسب برای جنس نر و … می تواند از جمله خصوصیات این دام در نظر داشت.

وزن دام نژاد سافولک

با توجه به اینکه این دام در دسته گوسفندان گوشتی می‌باشد، بنابراین وزن گوسفنده زنده در نژاد سافولک مقدار بالاتری نسبت به سایر دام‌های خارجی می‌باشد. مقدار افزایش وزن به صورت روزانه در حدود 399 گرم می‌باشد، وزن هفتاد روزگی برای جنس نر را می‌توان در حدود 31 کیلوگرم و وزن سی روزگی برای بره نر نیز در حدود 15 کیلوگرم می‌باشد.

خرید گوسفنده سافولک

وزن میش بالغ سافولک در حدود 65 الی 90 کیلوگرم و وزن قوچ Suffolk به مقدار 80 الی 150 کیلوگرم می باشد. در صورتی که شرایط مناسب باشد و جیره‌غذایی قوی و همچنین محیط نگهداری متناسب با این دام وجود داشته باشد، این مقدار وزن می تواند بیشتر نیز باشد.

پروار بندی

در نظر داشتن میانگین وزن بالا برای این نژاد نشان از استعداد زیاد آنها در زمینه وزن‌گیری می باشد. بره سافولک می‌تواند در مدت زمان کوتاهی به رشد و وزن قابل توجهی دست پیدا کند. مقاوم بودن در برابر بیماری‌ها و توانایی تحمل شرایط سخت و نامناسب نیز سبب شده است تا افراد در هر 5 قاره نسبت به خرید و پرورش این‌گونه بسیار مشتاق باشند. پروار‌بندی گوسفند سافولک می‌تواند بسیار به صرفه و پر بازده باشد.

خرید و فروش سافولک در ایران

با توجه به مقدار قیمت و همچنین شرایط خاصی که برای پرورش این نژاد وجود دارد، خرید و فروش اسپرم سافولک و همچنین گوسفندان به صورت زنده در موارد کمی صورت می گیرد. خرید سافولک سفید بیشترین حجم از خرید‌ها را به خود اختصاص داده است. میش این نژاد می‌تواند در صورت آمیزش با قوچی قدرتمند، بره‌هایی قدرتمند و منحصر بفرد متولد نماید.

دام سافلک

دو قلوزایی

یکی از بهترین گوسفندان چند قلوزا در جهان که در زمینه های دیگر همچون تولید گوشت، شیر، پشم و … نیز بسیار پر‌بازده می‌باشد، نژاد سافولک می‌باشد. این دام می‌تواند در مقایسه با سایر نژاد‌های خارجی در زمینه دو قلوزایی و حتی چند قلوزایی، کیفیت بیشتری داشته باشد. در سال‌های اخیر طرح توجیهی برای پرورش گوسفند خارجی سافولک در نظر گرفته شده است تا از نظر بره‌زایی به صورت چند قلوزا، توانایی بیشتری داشته باشد.

گوسفند نژاد سافولک Suffolk به عنوان دامی با داشتن خاصیت‌های متنوع در این بخش خدمت شما عزیزان معرفی گردید. خرید این دام را می‌توانید از مراکز مربوطه انجام دهید، چرا که مجموعه لایو شپ تنها در زمینه ارائه دام کشتار فعالیت دارد.

Suffolk sheep

One of the best sheep breeds in the world is the Suffolk sheep. It is necessary to know that this type of livestock is in the category of dairy and meat sheep. It has a very good yield in terms of meat. This breed is now used all over the world for breeding. As it is one of the most popular breeds in the world, the price of Suffolk sheep is high.

The important thing to know about this sheep is its parents. Suffolk is the mating of Southdown rams and Norfolk ewes. That is, two different breeds are paired with each other and the result is a sheep with excellent performance.

To buy Suffolk sheep for ewes and rams (male and female), you can take the necessary measures through its sales centers.

One of the great features of this sheep that you should know is that it has many twins. Suffolk sheep have a high percentage of twins. Many ranchers around the world breed different breeds.

9 پاسخ
 1. نوید
  نوید گفته:

  سلام
  من گوسفند ماده نژاد سافولک میخواستم. در صورت موجود بودن لطفاً اطلاع رسانی فرمایید
  09393819747

  پاسخ
  • hadi
   hadi گفته:

   دامداران عزیزی که در زمینه پرورش گوسفندان سافولک فعالیت دارند می توانند با این شماره تماس در ارتباط باشند.
   توجه داشته باشید که هیچگونه پیشنهاد خرید و فروشی از جانب لایو شیپ وجود ندارد، شماره درج شده در بخش نظرات سایت مربوط به کاربران بوده و مجموعه ما هیچگونه مسئولیتی در قبال این موضوع ندارد.

   پاسخ
    • hadi
     hadi گفته:

     درود بر شما
     اولین نظر که بالاتر هست مربوط به کسی هست که ایشونم خریداره. متن درخواست شما همراه با شماره موبایل قرار داده شده داخل سایت تایید شد. در صورتی که کسی فروشنده باشه با شماره شما تماس میگیره.
     فقط توجه داشته باشید که افراد مختلفی ممکنه با شما تماس بگیرن که مشخص نیست چه کسی هستند.

     پاسخ
 2. مصطفی
  مصطفی گفته:

  لطفا راهنمایی کنید
  میخوام یه مقایسه بین نژادهای گوشتی دنیا داشته باشم
  مثلا میزان خوراک مصرفی روزانه نرخ وزن گیری روزانه ضریب تبدیل بازده لاشه کیفیت گوشت و مقاومت به بیماری و تحمل سرما گرما خلق و خو و امثال اینها چطور و از چه منابعی این مشخصات بدست بیارم ؟؟؟؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *