گوسفند رومانف

قیمت گوسفند رومانف و ویژگی های رومانوف اصیل

گوسفند رومانف با نوشتار انگلیسی Romanov در دسته بهترین نژاد های دامی در سطح جهان شناخته می شود که می تواند بازدهی فوق العاده ای برای دامداران داشته باشد. گوسفنده رومانوف در مقایسه با سایر دام ها از ویژگی های منحصر بفرد و ویژه ای برخوردار است که سبب تمایز این دام با سایرین شده است.

گوسفند رومانف چند قلوزا معروف ترین دام در زمینه بره زایی در تعداد بالا می باشد. این نژاد می تواند در کوتاه مدت تعداد زیاد بره مرغوب متولد کند و سبب افزایش جمعیت گله شود. بنابراین دامدارانی که به دنبال افزایش جمعیت گله هستند می توانند نسبت به خرید و تهیه این دام اقدام نمایند. در ادامه اطلاعات بیشتری راجع به این نژد ارائه می گردد.

گوسفند رومانف (رومانوف)

دامی که دارای خصوصیات ویژه و برتر باشند بدون شک در میان دامداران و حتی افرادی که به دنبال خرید و استفاده از دام هستند، شناخته شده می باشند. گوسفندان رومانف را میتوان جزو این نوع دام ها دانست، که تقریبا هر شخصی برای یک بار هم که شده نام آنها را شنیده است. نژادی که با نام علمی Ovis aries شناخته می شود و دارای ژنتیک خاص در زمینه بره زایی و افزایش وزن می باشد.

قیمت گوسفند رومانف

زیست بوم اصلی و خاستگاه این دام را می توان منطقه دره ولگای شمالی در شمال شرق مسکوی روسیه دانست. با توجه به اینکه بیشتر مناطق روسیه سردسیر و دمای پایینی دارند، می توان این نژاد را متناسب با اقلیم سرد و کوهستانی دانست، که می تواند در چنین مناطقی بازدهی بهتری داشته باشد. با مشاهده خصوصیات ویژه در میش رومانف و همچنین قوچ این نژاد، در جهت بهره وری بیشتر از این نژاد، این نوع دام به سراسر جهان صادر شده است.

خرید گوسفنده رومانف چند قلوزا

اولین خرید های مربوط به این نژاد را می توان به قرن 18 میلادی نسبت داد. در سال های قرن هجدهم، با هدف ترویج نژاد این دام و همچنین فراهم کردن امکان بهره وری از خصوصیات این نژاد، تعدادی از میش ها و قوچ رومانف به سایر کشور ها ارسال شده اند. بعد از مشاهده بازدهی بالا و فوق العاده، خرید گوسفند رومانف توسط کشور های دیگر نظیر آمریکا، کانادا، فرانسه و … صورت گرفت. امروزه خرید و فروش گوسفند نژاد رومانف در ایران نیز در بسیاری از شهر ها صورت می گیرد.

خرید گوسفند رومانوف اصل یا اصیل بسیار مورد توجه دامداران می باشد. چرا که در اختیار داشتن نوع اصیل این نژاد امکان در زایش چندین بره برای هر بار آبستنی را فراهم می آورد. دامداران که به دنبال دستیابی به بره های بیشتر و با نژاد مرغوب هستند، برای کسب سود بیشتر نسبت به خرید این دام بسیار مشتاق هستند.

در رابطه با این مورد بخوانید: بهترین نژاد گوسفندان چند قلوزا

بره رومانف

خرید بره رومانف را می توان از مراکز فروش گوسفندان ژن دار انجام داد. خرید بره زنده رومانف از جنس ماده و نر در راستای پرورش و بهره وری جهت تولید مثل انجام می شود. این دام ها برای کشتار خریداری نمی شوند و تنها جهت افزایش بازدهی گوسفندان گله مورد توجه قرار می گیرند. بسیاری از افراد در جهت بهره وری سایر دامداران از این نژاد و از سویی کسب سود از فروش بره نژاد رومانف، نسبت به فروش بره ها اقدام می کنند. با در اختیار داشتن بره های نر و ماده از این نژاد، و بالغ شدن آنها، امکان استفاده از آنها در تولید مثل و افزایش تعداد این نژاد برای دامداران فراهم می شود.

بره رومانف چند قلوزا

قیمت گوسفند رومانف

افزایش قیمت در بازار دام زنده در سال های اخیر در بازه زمانی های مختلف صورت گرفته است. دام های کشتار در بازار از قیمت بالایی برخوردار هستد، که این افزایش قیمت حاصل کمبود نهاده های دامی، تورم، عدم مدیریت و … بوده است. در مقابل، در صورتی که قیمت دام های از نژاد های معمولی افزایش یابد، مطمئنا قیمت گوسفند رومانوف به عنوان یکی از معروف ترین نژاد دام ها، با افزایش چند برابری همراه خواهد بود.

خرید و فروش دام های مختلف بر اساس وزن صورت می گیرد، اما در مواردی که دام خاصی با نژاد برتر در میان باشد، اصولا به صورت سرپا و زنده قیمت اعلام می گردد. جهت استعلام قیمت بهتر است از مراکز خرید و فروش این نژاد ها جویای قیمت شوید.

چند قلوزایی

گوسفند نژاد رومانف اصیل می تواند با خاصیت صد درصد سودآوری در اختیار دامداران باشد. این دام به عنوان یکی از بهترین نژاد گوسفندان چند قلوزا در جهان شناخته می شود که با ثبت رکورد های تولد 9 بره در روسیه در یک زایش و 7 بره در یک بار زایش در آمریکا، موفق شده است تا نام خود را به عنوان بهترین نژاد در این رابطه ثبت نماید. توجه داشته باشید که نژاد های ایرانی معروف همچون دام افشاری و … در مواردی موفق به دوقلوزایی خواهند شد، این در حالیست که رومانف می تواند چندین بره بنا به شرایط متولد نماید.

قوچ و میش رومانف

میش نژاد Romanov قادر به متولد کردن چندین بره در هر بار زایش می باشد . زایمان میش رومانوف می تواند با زایش چندین گوسفند از نژاد معمولی و تک قلوزا برابر باشد. در صورتی که قوچ رومانف قدرتمند در جفت گیری دخیل باشد، بره های سالم با ژن مرغوب تولید خواهند شد، که در آینده هر کدام از آنها اعم از نر و ماده، قابلیت های خاص و منحصر بفرد این نژاد را خواهند داشت.

حاصل تلاقی گوسفند رومانف نر و ماده بره های صد در صد رومانوف خواهند بود. در این حالت بره ها نیز داری ژن چندقلوزایی خواهند بود. با این وجود برخی افراد اقدام به جفت کردن قوچ نژاد رومانف با سایر نژادها می کنند که حاصل آن ممکن است با درصد کمی چند قلوزا باشد.

گوسفند رومانوف اصیل

خصوصیات ظاهری و بدنی

با توجه به اینکه قدرت بره زایی در این نژاد بالا است، بنابراین باید از جثه قوی و مناسبی برخوردار باشند. گوسفند رومانف اصل با ژن مرغوب دارای جثه قوی و خاصت وزن گیری بالا است. بره های این نژاد در ابتدا به رنگ سیاه می باشند و دارای لکه سفید رنگی در قسمت پیشانی هستند. با افزایش سن و رسیدن به بلوغ این لکه پاک نخواهد شد و همواره بر پیشانی باقی می ماند. با افزایش سن رنگ بره ها به سفید و متمایل به خاکستری تغییر داده می شود. در برخی موارد مو های مشکی از سینه تا پشت امتداد پیدا می کند و همچون تاج گل به دور گردن دام نمایان می شود.

وزن گوسفند رومانف چند کیلوگرم است

میزان توده بدنی بالای این نژاد سبب شده است تا در دسته گوسفندانی با وزن بالا قرار بگیرند. متوسط وزن گوسفنده زنده رومانوف به نسبت سایر نژاد ها با داشتن چنین خاصیتی و حتی گوسفندان از نژاد های معمولی، بیشتر می باشد. میانگین شاخص وزنی برای جنس نر این نژاد در هنگام بلوغ در حدود 80 الی 90 کیلوگرم و برای میش در هنگام بلوغ نیز در حدود 70 الی 80 کیلوگرم می باشد.

هر چند موضوع وزن می تواند روی قیمت گوسفند رومانف تاثیرگذار باشد، اما بیشتر بر اساس اصیل و سن آن افراد اقدام به قیمت گذاری آن می کنند.

خرید رومانف

مراکز فروش دام رومانف

با توجه به اینکه این دام در دسته گوسفندانی با ویژگی خاص و وارداتی قرار دارد، بنابراین در مراکز معتبر و مخصوصی می توانید نسبت به خرید گوسفنده رومانف اقدام نمایید. با مراجعه به این مراکز خرید و فروش می توانید به صورت تضمینی دامی سالم و با داشتن خاصیت چند قلوزایی خریداری نمایید. افراد بسیاری در کانال های تلگرام خرید و فروش گوسفند رومانف فعالیت دارند، که لازم است قبل از انجام هر گونه معامله ای در این محیط، نسبت به انجام خرید امن اطمینان حاصل نمایید.

گوسفند نژاد رومانف اصیل روسیه با داشتن خصوصیات و ویژگی های مختلف در این بخش خدمت شما کاربران عزیز معرفی گردید. لازم به ذکر است که مجموعه لایوشیپ در زمینه ارائه این نوع دام هیچ گونه فعالیتی ندارد و این مقاله صرفا جهت افزایش اطلاع کاربران در رابطه با این نژاد ارائه شده است.

Romanov sheep

The Romanov sheep is a superior breed in the world. Its peculiarity has made many people want to breed it. Farmers are always interested in Romanov and try to use it on their farm. The most important thing about this sheep breed in the world is related to lambing. It has a very high fertility rate. It can also have three lambs in two years.
The price of the original Romanov sheep from the Volga Valley in Russia, northwest of Moscow, is very high. The Romanov breed is now being bred around the world and is still superior to all other breeds.
Has a history of giving birth to 9 lambs in France. His next case concerns 7 live lambs in the United States. In general, Romanov is able to give birth to four to six lambs at a time. Most numbers are for three, four and five.
There are many centers for buying and selling Romanov sheep. If you want to keep this breed in your farm, you can go to these livestock sales centers and buy Romanov ewes and rams.

منابع انگلیسی: romanov

منابع خارجی: romanov sheep

31 پاسخ
 1. سعیدی
  سعیدی گفته:

  سلام
  تعدادی گوسفند رومانف به فروش میرسه.
  هر کس تمایل به خرید داره با این شماره ها تماس بگیره
  ***

  پاسخ
  • hadi
   hadi گفته:

   سلام وقتتون بخیر
   این مقاله برای افزایش آگاهی دامداران نوشته شده.
   در حال حاضر نژاد رومانف در مجموعه ما ارائه نمی شود.

   پاسخ
  • رضا
   رضا گفته:

   سلام.من رومانف اصل سه چهار قلو زا دارم،از ترکیه خریدم مدرک خرید هم دارم،اگه بخواین میتونم یه نر و ماده بهتون بدم.با این شماره تماس بگیرین؛۰۹۱۹۶۷۷۹۸۳۵
   (کاربران عزیز توجه داشته باشید این شماره تماس توسط کاربران درج شده و لایو شیپ مسئولیتی در رابطه با آن ندارد)

   پاسخ
 2. على خداكرم
  على خداكرم گفته:

  سلام ممنون از مقاله اتون،اگر ممكنه محلى كه بشه نژاد اصل رومانف رو تهيه كرد رو اطلاع دهيد باز هم ممنون

  پاسخ
  • hadi
   hadi گفته:

   درود بر شما جناب خداکرم عزیز
   در حال حاضر گوسفند Romanov در ایران فقط توسط برخی مراکز فروش نژاد چند قلوزا قابل خرید هست.
   متاسفانه با مرکز خاصی همکاری نکردیم که با اطمینان بتونیم بهتون معرفی کنیم.

   پاسخ
  • پورمهدی
   پورمهدی گفته:

   از شرکت آوین ژن که دامداریشون فیروزکوه و دامداری یوسفي که ورامینه بخرید که از اصل بودن و فرانسه بودن رومانوف هاشون مطمئن باشین
   سانن و آلپاین هم خواستید من در خدمتم

   پاسخ
 3. احمدرضا اکبری
  احمدرضا اکبری گفته:

  با سلام بنده تعدادی محدود رومانف اصل کانادایی دارم اگه کسی خواست با تلفن 09127636716 تماس بگیره در خدمت هستم با تشکر اکبری تهران

  (توجه داشته باشید این شماره توسط کاربران درج شده و لایو شیپ مسئولیتی در رابطه با آن ندارد)

  پاسخ
 4. رضایی
  رضایی گفته:

  گوسفند رومانف به فروش میرسد . ۰۹۱۲۹۶۱۶۲۰۱
  (این شماره تماس توسط کاربران سایت که فروشنده رومانف هستند وارد شده و سایت مسئولیتی در قبال آن ندارد)

  پاسخ
  • hadi
   hadi گفته:

   لطفا در صورت خرید یا معامله با کاربران سایت دقت لازم را داشته باشید.
   مجموعه ما هیچگونه مسئولیتی در قبال وجود هر گونه مشکل نخواهد داشت.

   پاسخ
 5. جواد چراغی
  جواد چراغی گفته:

  تعداد شش راس گوسفند اصیل رومانوف که یکی زائیده و پنج راس حامله میباشد و تعداد سه را نر با قیمت توافقی به فروش میرسد

  پاسخ
 6. اکبر صادق‌زاده
  اکبر صادق‌زاده گفته:

  سلام تعدا ۷۰راس رومانف فروشی باقیمت بسیار پایین فقط ۱۷۵ت ۰۹۱۴۱۲۴۲۶۵۸

  (کاربران عزیز توجه داشته باشید این شماره تماس توسط کاربران درج شده و لایو شیپ مسئولیتی در رابطه با آن ندارد)

  پاسخ
 7. اکبر صادق‌زاده
  اکبر صادق‌زاده گفته:

  فروش تعداد ۷۰راس رومانف خالص زیر قیمت بازار ۰۹۱۴۱۲۴۲۶۵۸

  (کاربران عزیز توجه داشته باشید این شماره تماس توسط کاربران درج شده و لایو شیپ مسئولیتی در رابطه با آن ندارد)

  پاسخ
 8. ایلیا
  ایلیا گفته:

  با سلام فروش گوسفند رومانف و بز سانن بره و بزغاله
  قیمت فوق العاده عالی
  ۰۹۱۹۵۲۷۴۲۷۷

  (این پیام توسط کاربران سایت نوشته شده و مجموعه لایوشیپ هیچ مسئولیتی در رابطه با آن بر عهده ندارد)

  پاسخ
 9. محسن
  محسن گفته:

  سلام تعدادی رومانوف اصل موجود میباشد درصورت تمایل با شماره ۰۹۱۹۷۴۴۰۳۶۲ تماس بگیرید
  (این دیدگاه و شماره تماس خرید و فروش رومانف توسط کاربران سایت نوشته شده و مجموعه لایوشیپ هیچ مسئولیتی در رابطه با آن بر عهده ندارد، لطفا در صورت تمایل به تماس و خرید حتما از خرید خود مطمئن شوید.)

  پاسخ
 10. Hp
  Hp گفته:

  سلام چند رأس گوسفند رومانوف آبستن از بهترین نژاد به فروش می رسد جهت خرید با شماره 09147718053 تماس حاصل بفرمایید.

  (این دیدگاه و شماره همراه درج شده توسط کاربران سایت ارسال شده است، مجموعه گوسفند زنده لایو شیپ مسئولیتی در قبال معامله شما ندارد. لطفا اگر تمایل به خرید داشتید به صورت حضوری و در حتما از خرید خود مطمئن شوید.)

  پاسخ
 11. امید
  امید گفته:

  سلام خسته نباشيد ببخشید من ۴ میش خریدم طرف میخواهد ماهی سود بده میش زیاد شده چطور سود حساب میکنه

  پاسخ
 12. ایدین
  ایدین گفته:

  رومانف اصیل ۳ تا ۴ قلو زا دارم حدود ۱۵ تا اگر کسی خواست با این شماره تماس بگیره بیاد ببینه اکثرا شکماشونم پره بخاطر تغیر شغل میفروشم
  09901629574

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *