لیست غذا با گوشت گوسفندی زنده

بهترین لیست غذا با گوشت گوسفندی چیست؟

لیست غذا با گوشت گوسفندی را در این بخش می خواهیم همراه با جزئیات لازم خدمت شما همراهان عزیز توضیح دهیم. گوشت گوسفندی یکی از خوشمزه ترین نوع گوشت قرمز است که طرفداران بسیاری دارد. ما قبلا در سری مقالات لایو شیپ به بررسی تفاوت گوشت گوسفندی با گوشت گوساله پرداختیم. اکنون به بررسی چندین غذای خوشمزه می پردازیم که با گوشت گوسفند می توانند آنها را بپزید.

انواع غذاها با گوشت گوسفندی

در ایران غذاهایی داریم که به عنوان غذای اصیل ایرانی شناخته می شوند و تقریبا جزو بهترین غذاها در دنیا محسوب می شود. بی شک هر فردی عاشق این نوع غذاها می باشد. نکته مهمی که لازم است به آن اشاره کنیم برخی افراد همین غذاها را با گوشت گوساله درست می کنند که هیچ مشکلی ندارد و بر اساس ذائقه خود این کار را می کنند. برخی از غذایی که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت شامل موارد زیر می شوند.

 • قرمه سبزی
 • چلو گوشت
 • خورش کرفس
 • دیزی (آبگوشت)
 • باقالی پلو با گوشت قرمز
 • تاس کباب
 • خورش قیمه
 • خورش بادمجان
 • خوراک گوشت
 • لوبیا پلو

هر کدام از این گزینه ها را همراه با اینکه چه قسمتی از گوشت گوسفندی باید در آنها استفاده شود توضیح میدهیم.

اگر برای پختن غذاهای خوشمزه با گوشت گوسفندی قصد خرید گوسفند زنده در تهران و کرج را دارید می توانید با شماره های درج شده در سایت در ارتباط باشید.

خورش قرمه سبزی با گوشت گوسفندی

اولین موردی که قصد بررسی آن را داریم مربوط به غذای خوشمزه و خوش عطر قرمه سبزی می باشد. این غذا علاوه بر ایران در بسیاری از کشورهای دیگر هم طرفداران بسیار زیادی دارد و جزو غذای محبوب افراد زیادی می باشد. علاوه بر خوشمزه بودن قرمه سبزی مواد مورد نیاز برای تهیه آن سرشار از ویتامین و پروتئین می باشد. از سبزی مورد استفاده تا لوبیا و گوشت آن همگی جزو موارد مورد نیاز بدن هستند. در شهرهای مختلف ایران برخی خانواده ها به جای استفاده از لوبیای قرمز از لوبیا چیتی برای تهیه قرمه سبزی استفاده می کنند که زیاد تفاوتی با یکدیگر ندارند.

قرمه سبزی کی از غذای اصیل ایرانی می باشد که از در مراسمات مختلف هم جهت پذیرایی پخته می شود.

قرمه سبزی با گوشت گوسفند

چلو گوشت

همانطور که از اسم غذای چلو گوشت گوسفندی مشخص است با گوشت قرمز تهیه می شود و جزو غذاهای اصیل ایرانی محسوب می شود. اکثرا از گوشت گردن و ماهیچه برای پختن چلو گوشت استفاده می کنند که استفاده از دارچین و زعفران تاثیر بسیار زیادی روی طعم آن دارد. بهترین روش تهیه آن مربوط به چلو گوشت مجلسی می باشد که طرفدار بیشتری نسبت به دیگر روش های پخت آن دارد. لازم به ذکر است که این غذای ایرانی در مراسمات مهم جهت پذیرایی طبخ می شود.

آبگوشت یا دیزی

در ایران بی شک هر کسی برای یکبار هم شده دیزی خورده، چرا که جزو قدیمی ترین نوع غذا در کشور می باشد. از آنجایی که آبگوشت باب میل خیلی از ایرانی ها هست اکثرا این غذا را خیلی خوب می پزند. برای اینکه یک آبگوشت و دیزی خوشمزه درست کنیم تنها به مقداری زمان و گوشت همراه با چربی نیاز داریم.

دیزی با گوشت قرمز گوسفند

در شهرهای مختلف ایران این غذا را به شکل های مختلفی درست می کنند و موارد مختلفی در تهیه آن به کار میبرند. استفاده از لیمو عمانی تاثیر زیادی روی خوشمزه شدن آبگوشت دارد و از طرفی مقدار رب گوجه فرنگی خوب هم رنگ و ظاهر آن را بسیار جذاب می کند.

آبگوشت در دو مرحله سرو می شود به این صورت که ابتدا آب آن را جدا کرده و آن را تیرید می کنند و در نهایت در مرحله دوم گوشت، سیب زمینی و سایر حبوبات همراه آن را می خورند.

باقالی پلو با گوشت گوسفند

غذای باقالی پلو گوسفندی یکی از دیگر مواردی است که در لیست غذا با گوشت گوسفندی جای گرفته است. این غذا دارای محبوبیت خاصی در بین ایرانیان می باشد، به طوری که آن را برای مهمانی ها ویژه و اعیانی جهت پذیرایی از مهمانان درست می کنند. اگر تا به حال باقالی پلو خورده باشید بی شک میدانید چه عطر و بوی خاصی دارد.

یکی از نکات مهم در تهیه باقالی پلو استفاده از گوشت گردن و گوشت ماهیچه است. همچنین با دانستن فوت و فن خاص پختن آن می توانید یک غذا بی نظیر درست کنید.

باقالی پلو با گوشت قرمز گوسفندی

تاس کباب

از دیگر غذای اصیل ایرانی می توان به تاس کباب اشاره کرد که ناصرالدین شاه قاجار هم علاقه زیادی به آن داشت. نکته مهم درباره غذای تاس کباب این است که حتما باید با گوشت گوسفندی تهیه شود و مانند دیگر غذاها نمی خواند از گوشت گوساله هم برای پختن آن استفاده کرد.

برای تهیه تاس کباب مواد مورد نیاز شامل بادمجان،گوجه فرنگی، گوشت، سیب زمینی و ادویه های مختلف می باشد. اگر ترفند های خوب درست کردن تاس کباب را بلد باشید بی شک یک غذای خوشمزه درست خواهید کرد.

غذای تاس کباب در واقع یک نوع خوراک با گوشت و سبزیجات می باشد که بالاتر مواد لازم برای تهیه آن را معرفی کردیم.

تاس کباب گوسفندی

خورش قیمه

وقتی اسم غذای قیمه را می شنوم یاد نذری های ایام محرم میفتم 🙂 . همانطور که میدانید خورش قیمه جزو محبوب ترین غذای های ایرانی هست که همه آن را دوست دارند. قیمه انواع مختلفی دارد و هر کسی بر اساس سلیقه خودش آن را درست می کند. به طور کلی خورش قیمه شامل سه مورد زیر است

 • قیمه بادمجان
 • خورش قیمه سیب زمینی
 • قیمه پلو مخلوط

مواد مورد نیاز برای تهیه یک خورش قیمه خوشمزه شامل گوشت قرمز، سیب زمینی، لپه، لیمو عمانی، پیاز و رب گوجه فرنگی می باشد.

خورش قیمه با گوشت گوسفند

خورش بادمجان

از دیگر غذاهایی که در لیست غذا با گوشت گوسفند می توان نام برد مربوط به خورش بادمجان می باشد که مواد تهیه آن شامل بادمجان، گوجه فرنگی و گوشت قرمز می باشد. بی شک شما هم میدانید که خورش بادمجان یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین غذا های خوش طعم ایرانی هست که با گوش گوسفندی و گوشت گوساله می توان آن را پخت.

خانم های عزیز به خوبی میدانند که غوره و آبلیمو جزو چاشنی های جدا نشدنی خورش بادمجان می باشد و تاثیر زیادی روی طعم آن دارد. این غذا را هم همراه برنج و هم به صورت جدا می خورند.

خورش بادمجان با گوشت گوسفندی زنده

خوراک گوشت قرمز گوسفندی

یکی از ساده ترین غذاهای خوشمزه ای که می توانیم از آن نام ببریم مربوط به خوراک گوشت گوسفندی می باشد. برای درست کردن آن تنها کافیست بعد از کمی سرخ شدن گوشت قرمز، پیاز، هویج، ادویه های لازم و سس گوجه بزارید به خوبی پخته شود. افراد زیادی به غذای خوراک گوشت علاقه دارند و برخی آن را همراه برنج می خورند.

وجود سالاد یا سبزی خوردن در کنار خوراک گوشت تجربه یک وعده غذایی بی نظیر را برایتان به همراه خواهد داشت.

خوراک گوشت گوسفندی

خورش کرفس

شاید بسیاری از خانواده هنوز خورش کرفس را تجربه نکرده باشند. دلیل این موضوع عدم آگاهی از درست کردن صحیح آن می باشد. هر کسی بتواند خورش کرفس را به خوبی بپزد بی شک عاشق آن خواهد شد. از طرفی این غذا در ظاهر کمی شبیه به غذای قرمه سبزی می باشد.

خورش کرفس با گوشت گوسفندی زنده

مواد تهیه یک خورش کرفس خوشمزه شامل گوشت، کرفس، سبزی نعنا و جعفری می باشد. اگر این غذا را به صورت درست و جا افتاده درست کنید عاشق آن خواهید شد.

لیست غذا با گوشت گوسفندی زنده را در این بخش با جزئیات لازم خدمات شما عزیزان و همراهان همیشگی لایو شبپ توضیح دادیم. شما هم تجربیات و غذاهای دیگری که با گوشت گوسفند درست می کنید را در بخش نظرات با دیگر دوستان خود به اشتراک بزارید. همچنین بگید که در شهر شما چه غذای محلی وجود داره که با گوشت قرمز گوسفند پخته میشه.

لینک کوتاه یک: https://cutt.ly/IVEzdRN

لینک دو: https://b2n.ir/a32789

لینک سه: https://bit.ly/3DQ0OSM

لینک چهار: https://tinyurl.com/2hcx2mb5

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *