قیمت شترمرغ زنده

شترمرغ زنده با قیمت ارزان برای کشتار

خرید شترمرغ زنده در تهران و کرج، اصفهان، مشهد، تبریز و … در راستای پرورش این پرنده بزرگ جثه صورت می گیرد و کشتار آن نیز در مراکز مخصوص ذبح صورت می گیرد. با معرفی بوقلمون زنده به عنوان پرنده ای بزرگ نسبت به سایرین، شاید تصور شما بر این بود که بزرگ ترین نوع پرندگان می باشد، اما باید گفت که شتر مرغ به عنوان بزرگ ترین پرنده شناخته می شوند.

قیمت شترمرغ زنده روز یک ساله با جوجه های آن متفاوت می باشد و نرخ های متنوعی برای آنها در نظر گرفته می شود. بیشترین میزان خرید و فروش را می توان متعلق به سنین پایین این پرنده دانست. چرا که نرخ مناسب تری دارند و برای پرورش نیز می توانند بازدهی بهتری داشته باشند.

قیمت شترمرغ زنده پرواری تهران

نام علمی این پرنده Struthio camelus می باشد و به عنوان بزرگ ترین پرنده در دنیا شناخته می شود. لازم به ذکر است که با توجه به جثه بزرگ آن، تخم آن نیز به عنوان بزرگترین تخم در میان انبوه نژاد های پرندگان شناخته می شود. این نوع پرنده همچون مرغ و خروس زنده بی پرواز می باشد و علی رغم قرار گیری در دسته پرندگان، توانایی پرواز را ندارد. در عوض می تواند با سرعت بالای 70 کیلومتر در ساعت بدود. 

شترمرغ

به عنوان پرنده بومی آفریقا شناخته می شود که در دسته نشخوار کنندگان و راسته شترمرغ سانان قرار می گیرد. تغذیه این نوع با سایر پرندگان اهلی کمی متفاوت می باشد، تغذیه از بی مهرگان و همچنین گیاهان را می توان بزرگ ترین بخش جیره غذایی برای آن در نظر داشت. بازدهی بالای این پرنده از نظر تولید تخم و گوشت و همچنین کاربرد پر ها برای صنایع مختلف سبب شده است تا پرورش آن بسیار مورد توجه قرار گیرد. قیمت شترمرغ زنده کشتار تهران و سایر شهر ها نسبت به سایر پرندگان بیشتر می باشد.

خرید شترمرغ زنده در تهران و کرج

با توجه به اینکه یکی از سود آور ترین پرورش ها در میان انواع پرندگان و حتی انواع دام زنده متعلق به شترمرغ است، بنابراین افراد زیادی نسبت به خرید جوجه شترمرغ زنده برای پروار بندی و استفاده از محصولات حاصل از پرورش آن اقدام می کنند. بر خلاف سایر پرندگان و دام هایی که افراد نسبت به خرید زنده آنها اقدام می کردند و در محل خود نسبت به ذبح آن اقدام می شد، Struthio camelus اکثرا در کشتارگاه ها ذبح می شوند و شما می توانید به گوشت مصرفی آن دسترسی داشته باشید.

گوشت شترمرغ

خرید و فروش شترمرغ در تهران، تبریز، اراک، مشهد، قم و … برای پروار و پرورش صورت می گیرد. نگهداری از این پرنده در جهت افزایش تعداد آنها و همچنین بهره وری از مزایای تولیدی، نیازمند خرید هر دو جنس نر و ماده می باشد. بنابراین عزیزانی که قصد پرورش این پرنده را دارند باید این موارد را در نظر داشته باشند.

پرورش

پرورش شتر مرغ زنده در ایران طی سال های اخیر رشد بسیاری داشته است و افراد زیادی جذب این زمینه شده اند. با توجه به بازدهی سود بالای حاصل از این نوع سرمایه گذاری، در مناطقی که شرایط پرورش وجود داشته باشد، افراد زیادی نسبت به راه اندازی این مجموعه اقدام می کنند. جهت راه اندازی مکانی برای پرورش Struthio camelus باید مجموعه ای با مساحت بالا و داشتن امکانات کامل در نظر داشته باشید تا بدون بروز هیچ گونه مشکلی، بتوانید بازدهی خوبی از این کار دریافت نمایید.  بیش از 70 درصد شترمرغ ها در سراسر جهان در آفریقا پرورش داده می شوند. 

قیمت شترمرغ زنده امروز کیلویی چند؟

نرخ شترمرغ زنده در بازار همچون قیمت هایی که برای سایر پرندگان اعلام می شود برای هر روز می تواند مقدار متفاوتی باشد. چرا که نرخ اعلامی برای نهاده های مورد استفاده برای پرورش پرندگان دائما در حال نوسان می باشد. همچنین نبود گوشت مرغ در بازار و عدم هماهنگی میزان عرضه و تقاضا می تواند در تعیین قیمت پرندگان بسیار تاثیر گذار باشد.

قیمت روز شترمرغ

قیمت شترمرغ زنده هر کیلوگرم در سال 99 با رشد بسیار زیادی همراه بود و سبب شد تا نرخ های چند برابر قیمت ها در سال 97 برای این پرنده در نظر گرفته شود. افزایش نرخ به صورت زنده برای هر کیلوگرم سبب شده تا افزایش قیمت در حوزه عرضه گوشت نیز رخ دهد. افزایش چند درصدی قیمت گوشت نیز در ماه های اخیر برای این نوع پرنده مشاهده شده است که ناشی از عدم مدیریت صحیح در توزیع نهاده ها به صورت دولتی و همچنین تورم موجود در بازار می باشد.

خرید و فروش شترمرغ

پرورش این پرنده در ایران با خرید شترمرغ جوجه شروع می شود، چرا که افراد برای این نوع خرید هزینه کمتری نسبت به تهیه جنس بالغ می پردازند. با تهیه جوجه ها امکان نگهداری از آنها در محیط و شرایط مناسب به وجود می آید، تا زمان مناسب برای کشتار پرنده با وزن بالا فرا برسد. فروش شترمرغ زنده کشتار برای استفاده و ذبح اصولا در بین 8 تا ماهگی صورت می گیرد. چرا که در این بازه زمانی به وزن مناسبی برای انجام این کار می رسند و می توانند بازدهی خوبی از نظر گوشتی داشته باشند.

وزن شترمرغ زنده

عمر بالای این پرنده امکان وزن گیری به مقدار بالا را برای آن فراهم کرده است. طول عمر را می توان بین 40 الی 50 سال در نظر داشت، اما طول عمر اقتصادی مفید که بتواند برای پرورش دهنده بازدهی خوبی داشته باشد در حدود 10 سال است. متوسط وزن شترمرغ زنده در سال اول را می توان در حدود 45 الی 50 کیلوگرم در نظر داشت. وزن میانگین برای موارد بالغ را بین 63 تا 145 کیلوگرم در نظر می گیرند. نوع نر نژاد آفریقای شرقی در حدود 115 کیلوگرم و جنس ماده از همین نژاد نیز تا حدود 100 کیلوگرم می باشد.

جوجه شترمرغ

فواید گوشت

گوشت شترمرغ به عنوان یکی از با کیفیت ترین انواع گوشت های قرمز در جهان شناخته می شود. حجم بسیار بالایی از گوشت تولیدی حاصل از ذبح این پرنده از آفریقا به اروپا و امریکا برای مصرف منتقل می شود. با توجه به افزایش حجم تقاضا به زودی بخش بزرگی از مصرف گوشت قرمز جهان متعلق به این پرنده خواهد بود. علاوه بر خوشمزه بودن داشتن خواص متعددی نظیر کاهش وزن، رفع افسردگی و لخته شدن خون، کاهش فشار خون و موثر در درمان بیماری های قلبی، داشتن املاح و ویتامین های متعدد سبب شده است تا این نوع گوشت با گوشت گوسفند زنده و … قابل مقایسه باشد.

انواع نژاد

این پرنده نیز همچون سایر جانداران در انواع مختلف وجود دارد و هر نوع با ویژگی های خاصی شناخته می شود که سبب متمایز شدن از سایر نژاد ها می شود. تا کنون 5 گونه مختلف و به اصطلاح نژاد برای این نوع پرنده شناخته شده که در ادامه به معرفی آنها می پردازیم.

نژاد شمال آفریقا

این نوع که جمعیت زیادی را نیز شامل می شود و با نام S. c. camelus یا گردن قرمز شناخته می شود. در مساحت بسیار گسترده ای شامل کشور های اتیوپی و سودان در شرق به سوی حاشیه صحرای بزرگ آفریقا تا سنگال و موریتانی در غرب وجود دارد. در گذشته نمونه هایی از این نژاد در نواحی زیادی از مصر و مراکش نیز وجود داشته اند. بزرگ ترین و سریع ترین نژاد را این نوع شامل می شود. که می تواند با وزن بالای 154 کیلوگرم و سرعت 72 کیلومتر بر ساعت بدود. سر این نوع قرمز می باشد و رنگ بدن در جنس نر سیاه و در جنس ماده خاکستری می باشد.

خرید شترمرغ

نوع ماسایی

این نوع که با نام S. c. massaicu شناخته می شود در شرق آفریقا وجود دارد. خرید شترمرغ زنده برای ارسال به سایر کشور ها از این نوع نیز انجام می شود. جنوب کنیا و سومالی و بخش هایی از اتیوپی را می توان زیستگاه این نژاد در نظر داشت. پر های کوچکی به رنگ نارنجی روشن بر روی قسمت هایی همچون سر، گردن و ران ها وجود دارند و مشخصه مناسبی برای شناخت آنها می باشد.

نژاد عربی S. c. syriacus

این نژاد در حال حاضر وجود ندارد و به عنوان نسلی منقرض شده شناخته می شوند. این نوع در سال های نه چندان دور در کشور هایی همچون عراق، سوریه، شبه جزیره عربستان و … وجود داشت. سال انقراض این نژاد را می توان 1966 در نظر داشت.

نوع جنوبی S. c. australis

شترمرغ سیاه همان نوع جنوبی می باشد. این نوع در جنوب آفریقا و در سواحل جنوبی رودخانه های زامبزی و کونن وجود دارند.

نرخ روز شترمرغ

نژاد سومالی S. c. molybdophanes

شمال شرقی کنیا، جنوب اتیوپی و سومالی را می توان زیستگاه اصلی این نژاد در نظر داشت. گردن و ران به رنگ سربی می باشد. این نوع بر خلاف سایر نژاد ها به صورت گله ای زندگی نمی کنند و به صورت تک یا جفتی مشاهده می شوند. بنا به داشتن تفاوت هایی که با سایر نژاد ها دارند، برخی این نوع را گونه ای مجزا در نظر می گیرند.

قیمت شترمرغ زنده برای خرید در سال 99 و 1400 بنا به تغییراتی که در بازار انواع دام و طیور رخ می دهد، می تواند در هر روز دچار نوساناتی شود. استعلام نرخ دقیق این پرنده و گوشت با کیفیت آن را می توانید از مراکز فروش آن انجام دهید.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *