قیمت شتر زنده

قیمت شتر زنده در بازار کیلویی چند، نرخ سال 99 و 1400

قیمت شتر زنده امروز در بازار همچون سایر دام ها با افزایش زیادی همراه بوده است. گرانی های بازار دام تنها منحصر به انواع گوسفند و گوساله نبوده است و بر روی شتر نیز تاثیر گذار بوده است. این نوع دام علاوه بر مصارف گوشتی و لبنیاتی در موارد دیگری همچون حمل و نقل و جابجایی انواع بار در مناطق گرم و خشک کاربرد دارد. در همین رابطه با توجه به خدمات و بازدهی بالایی که برای ساکنین برخی مناطق دارد، قیمت بالایی برای آن در نظر گرفته می شود.

افزایش قیمت خرید شتر در سال 99 ،98 و 1400 به میزانی زیاد بوده که در این سال ها نرخ دیه انسان بر اساس هر نفر شتر در نظر گرفته نشده است، چرا که در صورت در نظر گرفتن نرخ دیه بر این اساس باید هزینه ای حدود یک میلیارد تومان برای دیه هر انسان در نظر گرفته می شد.

خرید شتر زنده

شتر جزو جانداران حلال گوشت می باشد که همچون سایر دام ها نظیر گوسفند زنده و … در انواع مختلف و نژاد های متنوع وجود دارد. شتر دو کوهانه، شتر های بدون کوهان و … جزو معروف ترین گونه های این جاندار هستند که بنا به داشتن خصوصیات مختلف در دسته بندی های جداگانه ای تقسیم بندی می شوند. خرید شتر زنده در ایران برای کشتار و یا استفاده از شیر و سایر محصولات و همچنین استفاده از این جاندار برای جابجایی در مناطق بیابانی صورت می گیرد.

خرید شتر زنده در تهران و کرج

شتر به عنوان یکی از جانداران پر کاربرد برای انسان شناخته می شود که می تواند بازدهی مناسبی از جهت ارائه خدمات حمل و نقل و حتی تولید محصولات مصرفی داشته باشد. این جاندار حلال گوشت بنا به موقعیت جغرافیایی و اقلیمی ایران، در برخی از نقاط جنوبی پرورش داده می شود و امکان پرورش آن در مناطق سرد و کوهستانی وجود ندارد، چرا که سازگار با اقلیم گرم و خشک می باشد. اما مصرف گوشت و لبنیات مربوط به این جاندار محدود به این مناطق نمی باشد و در تمامی شهر های ایران بسیار پر رونق است.

قیمت شتر زنده در تهران و مناطق مختلف ایران

قیمت روز در سال ۹۹ اولین نوسانات و افزایش چند درصدی خود را تجربه کرد. در این سال با توجه به از سرگیری تحریم ها و تاثیر آنها بر واردات نهاده های دامی و همچنین گرانی ارز و در نتیجه افزایش میزان تورم، نرخ این دام نیز همچون قیمت گاو و گوساله زنده که نرخ نزدیکی به یکدیگر دارند با افزایش همراه شد. همانطور که می دانید تعیین نرخ دیه انسان بر اساس نرخ این حیوان تعیین می شود، در سال 99 افزایش این دام به حدی زیاد بود که ستاد دیه نسبت به این افزایش، دیه در نظر گرفته شده برای انسان را در نظر نگرفت.

قیمت این دام در سال ۱۴۰۰ نیز در روز های ابتدایی سال بدون کاهش نرخ اعلام شده است. عدم ایجاد تغییرات در راستای مدیریت بازار سبب شده است تا برخی از کارشناسان بر این باور باشند که در این سال نیز نرخ این نوع دام افزایشی باشد. که این مورد سبب به وجود آمدن مشکلات مختلفی می شود، چرا که خرید شتر زنده برای قربانی کردن و استفاده از مراسمات مذهبی در مناطق زیادی رواج دارد.

در اینجا بخوانید: گوسفند زنده

شتر زنده در بازار کیلویی چند؟

قیمت گذاری شتر نیز همچون سایر دام ها می تواند متاثر از عوامل مختلفی همچون نژاد، جنسیت، سن، وزن و … صورت بگیرد. در حال حاضر با توجه به وضعیت بازار، و مشخص نبودن پیش بینی قیمت شتر زنده کیلویی در سال 1400، فروشندگان و خریداران برای انجام خرید و فروش شتر تمایلی زیادی از خود نشان نمی دهند. اینکه هر کیلو گرم در تهران و کرج و سایر شهر ها همچون اصفهان، مشهد، شیراز، اهواز، تبریز، قم، اردبیل، زنجان، آذربایجان غربی و … خرید و فروش شود می تواند مشخص کننده افزایش یا ثبات قیمت ها باشد.

قیمت شتر زنده امروز در بازار

مراکز معتبر خرید و فروش در تهران

افرادی که قصد خرید برای قربانی کردن و کشتار را دارند می توانند نسبت به انجام خرید از مراکز فروش شتر زنده در تهران و کرج اقدام نمایند. مجموعه لایو شیپ در راستای افزایش رضایت مشتریان و ارائه خدمات به تمامی افراد نسبت به راه اندازی بخش فروش شتر در کنار گوسفند، گوساله، بره و … اقدام نموده است.

امکان پرورش این جاندار در تهران وجود ندارد و تنها در بخش هایی از کشور همچون مناطق جنوبی که دارای آب و هوایی گرم و خشک هستند می توان نسبت به پرورش شتر اقدام نمود. مجموعه لایو شیپ برای فراهم آوردن امکان خرید این دام برای مشتریان، نسبت به سفارش این دام از مناطق جنوبی اقدام نموده است و می توانید در صورت تمایل سفارش خود در رابطه با خرید این دام را ثبت نمایید.

وزن شتر چند کیلوگرم است

متوسط وزن اشتر بنا به نوع نژادی که دارد و میزان فعالیت و همچنین تغذیه و … می تواند بستگی داشته باشد. وزن تولد برای این دام را می توان بین 25 الی 27 کیلوگرم در نظر گرفت. مدت زمان شیرخوارگی در نوزاد ها تا 8 ماه می باشد و بعد از این مدت از علوفه تغذیه می شوند. 150 کیلوگرم را می توان میانگین برای انواع نژاد ها در سن یکسالگی در نظر داشت. وزن شتر ماده بالغ در حدود 300 و شتر نر بالغ نیز می تواند تا 380 الی 400 کیلوگرم رشد داشته باشد.

قیمت شتر زنده دیوار و شیپور

قیمت روز فروش در دیوار و شیپور برای هر روز توسط فروشندگان این دام ثبت می شود. با توجه به اینکه نظارت خاصی بر قیمت دهی در این سایت های آگهی صورت نمی گیرد، بنابراین بیشتر فروشندگان به دلخواه خود نسبت به ارائه قیمت برای این دام اقدام می کنند. بنابراین بهتر است قبل از انجام خرید نسبت به استعلام قیمت کیلویی شتر از سایر مراکز معتبر نیز اقدام کنید.

در اینجا بخوانید: قیمت گوساله زنده

شیر و گوشت شتر

برخی افراد خرید شتر زنده با قیمت به روز را در جهت استفاده از شیر آن انجام می دهند. شیر شتر یکی با کیفیت ترین و در عین حال مقوی ترین و پر خاصیت ترین انواع شیر ها می باشد. این نوع شیر در مقایسه با شیر گاو و گوسفند در مواردی دارای برتری هایی است. مصرف آن در بسیاری از احادیث و روایات دینی توضیخ شده است و خواص درمانی بسیاری برای آن نیز ذکر شده است.

شتر زنده کیلویی چند

گوشت این جاندار در مقایسه با تمامی گوشت های سفید و قرمز همچون گوشت مرغ و خروس زنده، گوسفند، گوساله و … دارای برتری هایی می باشد که سبب شده است در چند سال اخیر، افراد زیادی نسبت به مصرف آن روی بیاورند. هم اکنون گوشت این جاندار حلال گوشت به صورت بسته بندی های متنوع در بازار بسیاری از شهر ها قابل دسترس می باشد، تا افراد بتوانند به این نوع گوشت با کیفیت و خوشمزه دسترسی داشته باشند.

انواع نژاد

نژاد عام مهمی در تعیین نرخ می باشد. بسیاری از معاملات و قیمت گذاری ها بر اساس نوع نژاد دام صورت می گیرد. با توجه به اینکه نژاد های مختلفی برای این نوع دام در ایران وجود دارد، بنابراین قیمت گذاری ها نیز می تواند برای هر یک متفاوت باشد. لاما، آلپاکا و گواناکو که بدون کوهان هستند را می توان نژاد های خارجی برای این دام در نظر داشت. از جمله انواع شتر ایرانی نیز می توان به نژاد های ترکمن، مهابادی، بندری، چینی، عربی، دشتی، کلکوئی، بلوچی اشاره کرد.

قیمت شتر زنده 1400 برای قربانی کردن و کشتار در کنار اطلاعاتی که در هنگام خرید اشتر در تهران و کرج می تواند به شما کمک کند، در این بخش به صورت کامل ارائه شد. جهت خرید انواع دام سالم و بهداشتی با قیمت مناسب می توانید با شماره های درج شده در سایت ارتباط برقرار کنید.

Live camel price today in Tehran and Karaj markets 2021

Camels are one of the types of domestic livestock. This animal has a very high yield in hot and dry areas. They have high physical strength and are used to transport cargo. Of course, you need to know that it has delicious meat. Camel milk also has many properties and has many fans.

Today, in all countries, people breed live camels. In some areas, the trap is also used for sacrifice in religious ceremonies. In some big cities, if you want to buy camel meat, you can go to a butcher. Mutton or beef may be purchased at red meat stores. But for this trap it may be a little difficult for you.

The price of live camels in the market and municipal squares is calculated in kilograms. In the field of camel buying and selling, you can refer to the designated squares for the sale of sheep, cattle, lambs, calves, etc.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *