چگونه گوسفند چاق میشود

روش چاق کردن گوسفندان ( تضمینی و به صرفه )

روش چاق کردن گوسفندان یکی دیگر از مقالات و مطالب مرتبط با موضوع، چگونگی پرورش و نگهداری از گوسفند می باشد. دانستن اطلاعاتی درباره چگونگی نگهداری و پرورش دام و گوسفند، برای دامداران از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. زیرا با این اطلاعات دامداران می توانند در شرایط مختلف با اتخاذ تصمیم مناسب از بیماری و ایجاد مشکل برای دام جلوگیری کنند.

در این بین نیز افزایش وزن گوسفند زنده یکی از مسائلی است که دامداران بسیار باید به آن توجه داشته باشند. زیرا هنگام فروش، هر چقدر دام شما وزن خوبی داشته باشد می تواند سود بیشتری را نیز نصیب شما کند. به این خاطر در این بخش از سایت لایو شیپ به بررسی موضوع راه چاق کردن گوسفند و دام خواهیم پرداخت، تا اطلاعات بسیار مفیدی را در اختیار شما قرار دهیم.

چگونه گوسفندان را چاق کنیم؟

یکی از دغدغه های اصلی دامداران چگونه چاق کردن دام و گوسفندان گله خود می باشد، و برای این امر سعی می کنند تا از روش های مختلفی نیز استفاده کنند. در این بین دامداران اغلب بعد از افزایش وزن گله و دام های خود به فروش و ذبح آنها می پردازند، زیرا از این طریق می توانند به  درآمد و سود قابل توجهی دست پیدا کنند. البته دامداران برای افزایش وزن دام باید روش های مختلف پروار بندی گوسفند را بدانند تا از این طریق بتوانند، با دادن جیره غذایی مناسب و با کیفیت در مدت زمان کوتاه باعث افزایش چشمگیر وزن دام خود شوند. البته در ادامه ما قصد داریم تا به صورت کلی به بررسی موضوع روش های مناسب چاق کردن گوسفندان بپردازیم، تا اطلاعات دقیقی را در اختیار شما دامداران قرار دهیم.

چاق کردن دام

چاق کردن گوسفندان به چه دلیل اهمیت دارد؟

چاق کردن دام و همچنین افزایش وزن آنها می تواند از جهات مختلف صرفه اقتصادی برای دامداران داشته باشد. به این صورت که اگر گوسفندان دارای وزن مناسب و زیادی باشند، در هنگام فروش دامداران به سود بیشتری دست پیدا خواهند کرد. همچنین هنگام ذبح و قربانی کردن نیز دام چاق از گوشت بیشتر و با کیفیت تری برخوردار می باشد، که افراد می توانند به راحتی از آن استفاده کنند. همچنین وقتی دام چاق باشد گوشت آن از کیفیت بالایی برخوردار می باشد به همین دلیل شما می توانید از این گوشت در انواع غذا استفاده کنید و به طعم بسیار عالی و لذیذی دست پیدا کنید.

پیشنهاد می کنیم بخوانید : چند درصد وزن دام گوشت است؟

راهکار های چاق کردن گوسفندان

یکی از اصولی که دامداران و همچنین خریداران دام به آن توجه می کنند، وزن گوسفندان می باشد. زیرا اغلب افراد بر این باور هستند که دام های لاغر اغلب حیواناتی هستند که دارای بیماری می باشند، و این بیماری باعث شده است تا آنها نتوانند رشدی داشته باشند. به این دلیل دامداران باید همواره به دنبال مراقبت و نگهداری از گله خود باشند، تا با استفاده از روش های مناسب و استاندارد زمینه های رشد و چاق شدن آنها را فراهم کنند. در این میان اغلب دامداران در میان خرید دام لاغر و بره، به خرید بره زنده اقدام می کنند زیرا اعتقاد دارند که بره برای نگهداری و پرورش مناسب تر از دام لاغری می باشد که می تواند بیمار باشد.

چاقی گوسفند

بنا به دلایلی که گفتیم دامداران باید به دنبال استفاده از روش هایی برای افزایش وزن دام های خود باشند، تا در زمان فروش آنها به مشکلی بر نخورند. البته در این بین دامدار باید ابتدا به دنبال یافتن دلیل لاغری گوسفندان و دام های خود باشد، تا با شناخت نوع بیماری دام نسبت به درمان این بیماری اقدام کند و سپس روش های چاق کردن گوسفندان را اجرا کند. همچنین امروزه با پیشرفت صنعت جیره و خوراک با کیفیتی در بازار وجود دارد، که تمام مواد لازم برای رشد حیوان در آنها گنجانده شده است. به این دلیل شما می توانید با استفاده از این جیره های غذایی باعث چاق شدن و همچنین افزایش وزن مداوم گله خود شوید.

چاق کردن دام با استفاده از تغذیه

لاغر بودن دام و ضعیف بودن آن می تواند دلایل مختلفی داشته باشد، که در این بین بیمار بودن دام یکی از دلایل عمده لاغری انواع دام می باشد. زیرا بیماری ها بر روی سیستم عضلات دام تاثیر خواهند گذاشت و همین امر باعث می شود تا ذخایر چربی بدن دام از بین برود، و حیوان روز به روز لاغر تر شود. شما برای چاق کردن گله خود ابتدا باید به شناخت بیماری های مختلف موجود در آنها بپردازید. تا با این کار بتوانید به درمان بیماری ها بپردازید و زمینه های لازم برای افزایش وزن دام را به وجود بیاورید. شما بعد از درمان بیماری باید با دادن تغذیه مناسب و معمولی زمینه رشد دام و گوسفندان را به وجود بیاورید، تا بتوانند به وزن مناسبی نیز دست پیدا کنند.

راه چاق شدن گوسفند

همچنین اگر شما به دنبال افزایش وزن تمام گوسفندان گله خود می باشید، می توانید از روش تغذیه مناسب دام استفاده کنید. به این صورت که می توانید با استفاده از خوراک و تغذیه مناسب باعث رشد چشمگیر دام های خود شوید. زیرا دادن جیره غذایی مناسب و با کیفیت باعث می شود تا نیازهای دام برطرف شود و بتواند به راحتی افزایش وزن چشمگیری را داشته باشد. البته باید توجه داشت که انواع بیماری ها نیز از طریق خوراک به بدن دام منتقل می شود، به این دلیل شما دامداران باید در بهداشت خوراک و سالم بودن آنها نیز توجه داشته باشید. تا علاوه بر اینکه باعث افزایش وزن دام شوید، از ورود بیماری و انواع ویروس به بدن دام جلوگیری کنید.

تقویت جیره غذایی دام

دامدارانی که به دنبال چاق کردن دام زنده و گله های خود هستند، باید به دنبال تقویت جیره غذایی آنها نیز باشند. به این خاطر شما باید در کنار خوراک گوسفندان از علوفه مقوی همچون یونجه، شبدر و … در کنار انواع ویتامین ها استفاده کنید. همچنین یکی دیگر از روش های مناسب و عالی واکسیناسیون مناسب و منظم گله گوسفندان می باشد، زیرا با این کار از بروز بیماری در دام ها جلوگیری خواهد شد. به این خاطر شما باید در دامداری اطلاعات بسیار زیادی در دسترس داشته باشید تا بتوانید به صورت بسیار عالی در شرایط مختلف از گله و دام های خود مراقبت کنید.

روش چاق نمودن دام

خرید گوسفند چاق و سالم

افرادی که به دنبال ذبح گوسفند در اعیاد مذهبی مختلف و همچنین استفاده از گوشت آنها هستند، وزن گوسفند و چاقی آنها اهمیت دارد. به این خاطر چاق بود دام از هر لحاظی اهمیت دارد، زیرا افراد زیادی که قصد خرید و ذبح دام را دارند اغلب به دنبال خرید این نوع گوسفندان هستند. در این بین گروه دامداری لایوشیپ با داشتن تجربه زیادی در این رابطه توانسته است نیاز افراد مختلف را برطرف کند. به این خاطر شما می توانید با تماس با مشاوران این گروه نسبت به خرید دام و گوسفند چاق اقدام کنید، و دام سالم و بسیار خوبی را تهیه کنید.

در این مقاله روش چاق کردن گوسفند زنده به صورت کامل و اختصاصی ما به بررسی این موضوع پرداختیم. تا بتوانیم اطلاعات کاملی را درباره اهمیت چاق بودن گوسفندان در اختیار دامداران قرار دهیم. همچنین در این مقاله ما به بررسی روش های مناسب برای چاق کردن دام و افزایش وزن آنها پرداختیم، تا اطلاعات دقیقی را در اختیار شما قرار دهیم.

1 پاسخ
  1. علی
    علی گفته:

    فقط در این مقاله خواننده را در یک باطل گرداندید و هیچ راهکاری مگر واکسینه کردن را فرمودید. تشکر از اینکه فرمودید اطلاعات زیادی دامدار برای پروار کردن نیاز دارد

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *