قیمت بوقلمون زنده

بوقلمون زنده نژاد گوشتی با قیمت روز برای کشتار

بوقلمون زنده امروز به عنوان یکی از پرندگانی شناخته می شود که می توان با پرورش آن، به سود زیادی دست یافت. در این بخش به بررسی قیمت بوقلمون زنده در تهران و کرج سال 1400 می پردازیم. در سال های اخیر نگاه پرورش دهندگان طیور محلی تنها محدود به طیوری همچون خروس زنده و مرغ محلی بود، اما با شناخت ویژگی های پرورش آن، و میزان سودآوری این پرنده، افراد زیادی در حال حاضر مشغول به پرورش این نوع پرنده هستنند. قیمت بوقلمون زنده به روز در بازار خرید و فروش این طیور می تواند از قیمت مرغ و خروس زنده نیز بیشتر باشد و در نتیجه سودآوری خوبی برای پرورش دهندگان به وجود بیاورد.

بوقلمون که در زبان انگلیسی به این پرونده turkey گفته شده و غلط املایی آن f,rgl,k می شود. دلیل نامگذاری جالب این بود که در کشور آمریکا تصور می کردند که پرنده از کشور ترکیه وارد شده است. بنابراین از آن پس نام آن را بر اساس نام این کشور انتخاب کردند.

قیمت بوقلمون زنده محلی در بازار 1400

Meleagris (نام علمی این پرنده) یکی از پر فروش ترین طیور محلی می باشد که در بازار ایران خرید و فروش می شود. این پرنده نیز همچون موارد دیگری نظیر خروس و مرغ برای مصارف مختلف زیادی مورد استفاده قرار می گیرد. قیمت روز بوقلمون زنده ارگانیک محلی نسبت به قیمت سایر طیور بیشتر می باشد، چرا که دارای متوسط وزن بیشتر و در نتیجه گوشت بیشتر خواهد بود. همچنین گوشت این پرنده از خواص زیادی برخوردار است و نسبت به خروس و … نیز کمیاب تر است، بنابراین نرخ بیشتری برای آن در نظر گرفته می شود.

این نوع طیور زنده که در بسیاری از نقاط جهان پرورش داده می شود و با تفاوت های ظاهری مختلف در نقاط مختلفی وجود دارد، در راسته ماکی سانان قرار دارد. پرورش turkey محلی در ایران به صورت گسترده صورت نمی گیرد و نسبت به مرغداری ها در مقیاس کوچکتر و کمتری توسط افراد پرورش داده می شود. در حالیکه در کشور های اروپایی و همسایه ایران به صورت مکانیزه و صنعتی نسبت به پرورش این پرنده اقدام می شود.

بوقلمون زنده برای کشتار و قربانی کردن

خرید بوقلمون زنده محلی در تهران

شرایط نگهداری از این پرنده مشابه با پرورش مرغ و خروس در مرغداری ها می باشد و در مواردی از نظر تغذیه ای و مراقبتی دارای تفاوت هستند. خرید فیل مرغ محلی ارگانیک در تهران و کرج می تواند به منظور نگهداری از آن برای استفاده از تخم و یا جهت ذبح و کشتار صورت گیرد. بسیاری از افراد نسبت به مصرف گوشت بوقلمون که خاصیت فراوان دارد تمایل زیادی دارند و برای پخت و پز انواع غذا ها از این نوع گوشت استفاده می کنند.

با توجه به اینکه امروزه افراد زیادی تمایل به خرید این پرنده دارند و می خواهند بجای استفاده از گوشت مرغ کشتار روز که به صورت بسته بندی ارائه می شود، از گوشت این پرنده برای کشتار و قربانی کردن استفاده نمایند. بنابراین مجموعه لایو شیپ نسبت به راه اندازی بخش فروش بوقلمون زنده در تهران و کرج اقدام نموده است، تا عزیزان پایتخت نشین بتوانند به راحتی از مرکزی معتبر و بهداشتی نسبت به خرید اقدام کنند.

قیمت بوقلمون زنده بالغ بومی کیلویی چند

شاید برای شما هم سوال باشد که نرخ بوقلمون در بازار چقدر است؟ که باید در این رابطه گفت، همچون قیمتی سایر دام ها و طیور که در سال جاری و سال قبل همواره با نوسان همراه بودند، هزینه خرید این پرنده نیز در هر روز تقریبا با تغییراتی همراه بوده است. نرخ در نظر گرفته برای هر کیلو گرم گوشت زنده که در بسیاری از روز ها در همین حد بوده است در حدود 40 هزار تومان بوده است که گاها از این مقدار بالاتر هم بوده است.

قیمت بوقلمون زنده سال 99 در تهران در هر ماه با افزایش نسبی همراه بوده است به طوری که میزان درخواست برای خرید آن در این شهر زیاد می باشد. در روز هایی که نرخ بسیار افزایش می یافت، با کاهش مواجه می شد. گرانی دانه های مصرفی و هزینه های نگهداری از این پرنده در کنار عوامل دیگری همچون عدم نظارت و مدیریت در بازار سبب شده است تا افزایش قیمت ها گریبان گیر هر زمینه ای شود.

خرید و فروش بوقلمون زنده در تهران و کرج

با توجه به اینکه امروزه بسیاری با اطلاع از اینکه مرغ های کشتار روز با تزریق دارو ها و هورمون های مختلف رشد سریعی پیدا می کنند و همچنین با توجه به خوشمزه و پر خاصیت بودن گوشت بوقلمون، نسبت به تهیه این پرنده اقدام می کنند، بنابراین فروشندگان زیادی از راه های مختلف نسبت به فروش مرغ گوشتی در تهران، کرج، شیراز، تبریز، زنجان، خراسان رضوی، سنندج، قم و … اقدام نموده اند.

توجه داشته باشید که بهتر است خرید نژاد ارگانیک محلی با رشد طبیعی را از مراکز فروش بوقلمون زنده معتبر انجام دهید. شما عزیزان با استفاده از خرید و سفارش از این مراکز، می توانید بوقلمون (Meleagris) سالم و بهداشتی با قیمت مناسب تهیه نمایید. چرا که خرید از طریق تلگرام و آگهی می تواند در موارد موجب متضرر شدن افراد شود.

خرید بوقلمون محلی در تهران و کرج

متوسط وزن بوقلمون فروشی ارگانیک چند کیلو است

بوقلمون بومی جزو یکی از پرندگان سنگین وزن محسوب می شود که می تواند در نژاد هایی دارای وزن بالایی باشد. متوسط وزن این مرغ همچون سایر جانداران می تواند به عوامل مختلفی نظیر نژاد، جنسیت، محل زیست، نوع تغذیه و … مرتبط باشد. در برخی از نژاد ها وزن این پرنده برای جنس نر بین 9 تا 12 کیلوگرم می باشد و برای جنس ماده نیز در حدود 8 کیلوگرم. وزن بوقلمون نر بالغ برای نژاد های گوشتی می تواند بین 16 الی 19 کیلوگرم و وزن ماده بالغ نیز 15 الی 17 کیلوگرم باشد.

دقت داشته باشید که اعداد مشخص شده برای حالت استاندارد می باشد. ممکن است در برخی مناطق و شهرهای مختلف وزن برای جنس نر و ماده بالغ و همچنین نر و ماده برای جوجه بوقلمون متفاوت باشد. مواردی همچون نوع تغذیه، شرایط آب و هوایی، نوع نژاد و بسیاری عوامل دیگر نمی توانند در وزن گیری این طیور دخالت داشته باشند.

قیمت جوجه بوقلمون زنده

بسیاری از افراد به دنبال خرید جوجه بوقلمون در تهران و سایر شهر ها هستند تا از این طریق نسبت به پرورش آن اقدام کنند. حتی افرادی نیز که نسبت به راه اندازی پرورش این پرنده تصمیم دارند، در ابتدا نسبت به خرید تعدادی جوجه اقدام می کنند. قیمت بوقلمون زنده امروز هر کیلو می تواند با نرخی که برای جوجه ها در نظر گرفته می شود متفاوت باشد. چرا که نژاد و جنسیت جوجه در خرید و فروش آن و در نتیجه قیمت گذاری بسیار تاثیر گذار می باشد.

همراهان عزیز توجه داشته باشید که تمامی محصولات طیور زنده در سایت لایو شیپ مرکز فروش بوقلمون در تهران برای کشتار بوده و برای پرورش و پرواربندی مناسب نمی باشد. بنابراین منظور از فروش جوجه بوقلمون مربوط به مواردی است که کمی کوچکتر از بوقلمون های بالغ می باشد.

انواع نژاد بوقلمون بومی

خرید نژاد محلی تخم گذار و نژاد بومی می تواند برای هر شخصی بنا به نوع نژاد آن و هدف از خرید مورد توجه باشد. این نوع پرندگان نیز دارای انواع و نژاد های مختلفی هستند. که بر اساس نوع خصوصیات و ویژگی هایی که دارند در دسته های مختلف تقسیم بندی شده اند. در ادامه به معرفی چند نژاد برتر و معروف turkey  و قیمت در سال 1400 برای آنها می پردازیم.

قیمت جوجه بوقلمون

بوقلمون بیوتی سفید

یکی از بهترین نژاد های فل مرغ را می توان این نژاد دانست. این نوع می تواند در کمترین زمان ممکن از نظر گوشتی و تخم گذاری بازدهی فوق العاده ای داشته باشد. قیمت بوقلمون زنده بیوتی سفید نیز بنا به خصوصیاتی که دارد می تواند بیشتر از سایر نژاد ها باشد. وزن گیری بین 14 الی 18 کیلوگرم در مدت زمان دوره پرواری تا 7 ماه از جمله ویژگی های برتر این نژاد می باشد. این نوع در مقایسه با سایر نژاد ها بیشتر به بیماری های موجود مبتلا می شود و از این نظر ضعف دارد.

دجاج رومي برنز اصیل

این نژاد نیز در زمینه وزن گیری و بازدهی گوشتی مناسب می باشد. به طوری که می تواند در بازه زمانی 4 ماهه در صورت داشتن تغذیه مناسب، به وزن 13 کیلوگرم در جنس نر و 8 کیلوگرم در جنس ماده برسد. سرعت رشد و وزن گیری در این نوع باعث می شود تا پرورش دهندگان این پرنده نسبت به خرید این نوع تمایل بیشتری داشته باشند تا هزینه کمتری صرف جیره غذایی شود.

نژاد برنز اصلاح شده

این نوع نسبت به دو مورد قبلی از سرعت رشد کمتری برخوردار است. به طوری که بعد از گذشت 7 ماه جنس نر می تواند وزنی حدود 7 الی 8 کیلوگرم و جنس ماده نیز وزن بین 4 الی 5 کیلوگرم داشته باشد. ثبات قیمتی این نوع به نسبت دو نژاد قبلی سبب شده تا مورد توجه برخی از پرورش دهندگان قرار بگیرد.

قیمت خرید بوقلمون زنده به روز در بازار تهران و کرج برای قربانی و کشتار می تواند بنا به تغییراتی که در قیمت مرغ و سایر دام ها رخ می دهد، با نوسان روبرو شود. جهت خرید انواع طیور برای ذبح و کشتار می توانید از طریق شماره های داخل سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

پرورش بوقلمون در شهر ها و استان های مختلف ایران

امروزه پرورش بوقلمون در ایران بسیار رایج شده و بسیاری از افراد در شهرهای مختلف اقدام به پرورش و نگهداری این نوع طیرو کرده اند. اکثرا کسانی که به این نوع کسب و کار علاقمند هستند، ابتدا با خرید تعداد زیادی جوجه اقدام به رسیدگی به آنها می کنند. بعد از گذشت چند مدت که به خوبی به جوجه ها رسیدگی کردن و تبدیل شدن به یک بوقلمون کامل در فصل مناسب اقدام به فروش آنها کرده و از این طریق کسب درآمد می کنند. لازم است بدانید که پرورش این پرونده جزو ایده های پولساز محسوب شده و هم اکنون در اکثر استان های ایران پرورش آنها صورت میگیرد.

برخی از شهرهایی که در آنها پرورش و پرواربندی بوقلمون زیاد هست شامل موارد زیر می باشد.

 • زنجان
 • قزوین
 • اردبیل
 • اصفهان
 • شیراز
 • مشهد (خراسان)
 • آذربایجان غربی (شهرهای مختلف)
 • آذربایجان شرقی (شهرهای مختلف)
 • پرورش در تهران و کرج (شهرستان های مختلف)
 • ارومیه
 • کردستان
 • لرستان
 • و …

قیمت گوشت بوقلمون کیلویی چند است

قیمت گوشت بوقلمون زنده در بازار برای هر کیلو گرم

قیمت هر کیلو گوشت بوقلمون سال 1400 زمانی که بخواهیم که به صورت مستقیم از مراکز فروش گوشت خرید کنیم، نسبت به نوع زنده در ازای هر کیلو وزن گران تر می باشد. این مورد کاملا امری طبیعی است و در رابطه با تمامی دام زنده و طیور زنده محلی صدق می کند. حال از آنجایی که خرید نوع زنده از نظر قیمت برای افراد که به صرفه می باشد، اکثرا این روش را انتخاب می کنند. در قسمت بالا بخش مربوط به نرخ خرید در تهران و کرج اشاره شد که هم اکنون قیمت در حدود 40 هزار تومان می باشد.

توجه داشته باشید که ممکن است این مبلغ در مراکز فروش مختلف با هم اختلاف داشته باشد. اما به طور کلی قیمت بوقلمون زنده کامل برای کشتار در حدود همین نرخ که گفته شده می باشد. مجموعه لایو شیپ به عنوان بزرگترین مرکز عرضه طیرو محلی همچون مرغ و خروس زنده، بوقلمون، شترمرغ زنده و … توانسته تا به امروز رضایت تمامی مشتریان خود را به دست بیاورد.

Live turkey price in 2021

In the livestock supply center, in addition to sheep, cattle, etc., local poultry such as live chickens and roosters, live turkey, etc. are also bought and sold. Many people in different cities like to consider turkey for their consumption instead of chicken. Of course, you should know that its meat is really delicious.

Live turkey breeds are now bred in all countries. Among all breeds, some are known as broiler turkeys. This type will be more efficient in terms of meat.

You may have seen people on different farms raising local poultry. A great job with a high profit is related to raising domestic birds. Of course, we mean poultry for slaughter and sacrifice.

To buy live turkeys in Tehran and Karaj, you can contact us with the contact number listed on the site and register your order online. We will deliver your order to your door in the shortest time.

قیمت گوشت بوقلمون در میادین شهرداری و تره بار چند است؟

سوال متداولی که برای اکثر کاربران پیش می آید مربوط به این است که قیمت گوشت بوقلمون کامل امروز کیلویی چند است. نکته مهمی که در اینجا وجود دارد مربوط به قیمت در میادین میوه و تره بار و همچنین نرخ در مراکز عرضه میادین شهرداری می باشد. ممکن است زمانی که اقدام به دریافت قیمت روز می کنید، بخشی از مکان ها که به عنوان مرکز فروش فعالیت دارند نرخ متفاوتی به شما اعلام کنند. این مورد دلایل خاص خودش را دارد و یک امر کاملا طبیعی است. البته دقت داشته باشید که اختلاف نباید آنچنان زیاد باشد. منظور ما از اختلاف در اینجا در حد هزار الی چهار، پنج هزار تومان می باشد. ما در بخش توضیحات این مقاله به طور مفصل در رابطه با قیمت خرید بوقلمون محلی نژاد بومی صحبت کرده ایم. جهت بررسی کامل می توانید وارد مقاله شوید.

بازار فروش بوقلمون در تهران و کرج کجاست؟

اگر برای خرید بوقلمون دنبال مرکز فروش در تهران و کرج هستید باید به شما بگوییم که تعداد آنها بسیار زیاد است. برخی افراد در میدان ها تره بار، میدان های شهرداری و سایر بخش های عمومی اقدام به فروش می کنند. از طرفی هستند افرادی که به صورت مجزا در مکان های مختلفی تحت عنوان کشتارگاه یا مرکز فروش طیور کشتار روز فعالیت دارند. امکان خرید از هر نوع مرکزی وجود دارد و شما می توانید در صورت تمایل به خرید حضوری، به نزدیکترین بازار فروش بوقلمون در محل زندگی خود مراجعه کنید. البته این روزها بیشتر همشهریان عزیز خرید اینترنتی را انتخاب می کنند که در بخش سوال چهارم در رابطه با آن بیشتر صحبت می کنیم.

مراکز خرید و فروش بهداشتی و معتبر کجاست؟

کاملا مشخص است که هر فردی قصد دارد از یک مرکز معتبر با ذبح بهداشتی بوقلمون خرید خود را انجام دهد. کیفیت و بهداشت جزو یکی از مهمترین نکاتی است که برای تمامی مشتریان حائز اهمیت می باشد. گاها پیش می آید که افرادی حاضر هستند از یک مرکز فروش با قیمت بالا خرید کنند اما خدمات با کیفیت و کاملا بهداشتی دریافت کنند. در این بخش باید اشاره کنیم که مجموعه لایو شیپ به عنوان بزرگترین مرکز دام زنده تهران با چندین دهه فعالیت در زمینه انواع دام و طیور توانسته به عنوان مرکز معتبر فروش بوقلمون محلی و سایر دام ها تبدیل شود. اگر تا کنون تجربه خرید از ما را نداشته باشید، با یکبار خرید برای همیشه مشتری ثابت ما خواهید شد.

نحوه خرید بوقلمون از طریق اینترنت به صورت آنلاین؟

قیمت آنلاین بوقلمون زنده در اینترنت داخل سایت های مختلف وجود دارد. احتمالا پاسخ این سوال نحوه خرید از اینترنت را میدانید. با این وجود در اینجا توضیح مختصری جهت ثبت سفارش خدمات شما توضیح میدهیم. بعد از بررسی لازم و تصمیم به خرید می توانید با کارشناس فروش بوقلمون در لایو شیپ از طریق شماره تلفن مرکز عرضه که در سایت درج شده است تماس بگیرید. ابتدا می توانید قیمت روز را از کارشناس ما پرسیده و در نهایت با دادن آدرس و مشخص کردن ساعت تحویل سفارش خود را نهایی کنید. ما سفارش شما را در ساعت مشخص شده، درب منزل به شما تحویل خواهیم داد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *