قیمت بز زنده

قیمت بز زنده و بزغاله زنده

قیمت بز زنده و بزغاله زنده به عنوان دام های پر جمعیتی که در بخش های مختلفی از ایران نگهداری می شوند، برای دامداران و خریداران آنها قابل اهمیت می باشد. بز ها همواره دارای نرخ کمتری نسبت به سایر دام ها اعم از گوسفندان که شباهت زیادی باهم دارند، برخوردار هستند. اما این موضوع هیچ ارتباطی با میزان بازدهی بز ها از نظر گوشتی و شیری ندارد. چرا که این نوع دام بخش بزرگی از تامین گوشت و لبنیات مورد نیاز انسان را بر عهده دارند.

خرید بز زنده و خرید بزغاله زنده بیشتر در جهت تولید شیر صورت می گیرد و این خرید اکثرا مربوط به دامداران می باشد. از سوی دیگر خرید در جهت کشتار نیز برای استفاده از گوشت با کیفیت بسیار صورت می گیرد. بازدهی این دام از نظر گوشتی و شیری بسیار بالا می باشد.

قیمت بز زنده

قیمت خرید و فروش در تهران و کرج همگام با نرخ سایر دام ها با نوسانات زیادی همراه بوده است، که بیشتر این نوسانات در محور افزایشی بوده اند. بز به عنوان یکی از چارپایان پر بازده شناخته می شود که به نسبت سایر دام ها نیز حتی دارای مزیت های بیشتری می باشد. این نوع دام در موارد زیادی وجه شباهت با گوسفند دارد؛ نوع تغذیه و محل زندگی مشترک می تواند از مهمترین عوامل شباهت این دو دام با یکدیگر باشد. اما قیمت گوسفند زنده همواره در هر بازه زمانی بیشتر از بز بوده است.

قیمت بز در تهران و کرج

این تفاوت قیمتی منحصر به زمان و مدت خاصی نمی باشد، بلکه همواره قیمت روز در بازار برای هر کیلو به نسبت نرخ گوسفند کمتر بوده است. این کاهش نرخ به دلیل بی کیفیت بودن این نوع دام نمی باشد. بلکه از نظر کیفیتی در حد گوسفند و در مواردی حتی پر بازده تر هستند. بز ها جزو پر جمعیت ترین دام ها در ایران و سراسر جهان هستند که در زمینه تولید شیر دارای استعداد بالایی هستند.

قیمت بز زنده ۹۹ و ۱۴۰۰

نرخ هر کیلو در بازار چند سال اخیر با افزایش ناگهانی روبرو بوده است. با توجه به اینکه خوراک گوسفندان با بز ها تقریبا مشترک می باشد و موارد شباهت زیادی در بین این دو دام وجود دارد، هر مشکلی که در زمینه تامین خوراک و … برای گوسفند وجود داشته باشد، برای بز نیز وجود دارد. تورم روز افزون در کنار عدم مدیریت بازار برای رسیدن نهاده های دامی با نرخ دولتی به دست دامداران و … سبب شد تا قیمت انواع این دام در سال 99 و 1400 با افزایش چندین درصدی مواجه شود.

قیمت بزغاله زنده

نرخ اعلامی برای بزغاله ها کاملا وابسته نرخ مصوب برای انواع بز می باشد. افرادی که تا کنون نسبت به خرید در بازار و میادین شهرداری اقدام نموده باشند، با این روال آشنا هستند. در صورتی که قیمت روز بز با افزایش همراه شود، قیمت بزغاله زنده در بازار تهران و کرج نیز با افزایش همراه خواهد بود. تفاوت قیمتی نیز در این میان وجود دارد، چرا که همواره نرخ بالاتری برای خرید این مورد در نظر گرفته می شود.

همانطور که برای انجام معامله بره زنده افراد نسبت به گوسفند باید هزینه بیشتری برای هر کیلوگرم در نظر داشته باشند، برای خرید و فروش بزغاله زنده نیز همیشه نرخی بیشتر از نرخ بز در نظر گرفته می شود. چرا که بزغاله ها از وزن کمتری برخوردار هستند و در صورت فروش با همان قیمت، دامدار یا فروشنده با ضرر مواجه می شوند.

قیمت بزغاله زنده

خرید بز زنده در تهران و کرج

خرید این دام در تهران و حومه به نسبت سایر شهر ها بیشتر انجام می شود. با توجه به اینکه جمعیت زیادی در این شهر وجود دارد و در نتیجه تقاضای زیادی نیز مبنی بر مصرف گوشت قرمز وجود دارد، تقاضا برای خرید بز زنده بهداشتی در تهران و کرج برای قربانی کردن و کشتار روز بسیار زیاد می باشد. بسیاری از افراد بنا به ذائقه خود و خواصی که در گوشت این دام نهفته است نسبت به خرید و کشتار آن اقدام می کنند.

از سوی دیگر با توجه به اختلاف قیمت روز این دام در مقایسه با قیمت دام های دیگر نظیر بره و گوسفند، خرید بز می تواند بسیار به صرفه تر باشد. بازدهی لاشه بز نیز در حدود 50 الی 60 درصد می باشد و گوشت با کیفیت و بدون چربی را می توانید از ذبح این دام به دست بیاورید. این دلایل می توانند جهت ترغیب افراد نسبت به تهیه این دام کافی باشد.

خرید بزغاله شیری

خرید بزغاله زنده شیری 99 در جهت پروار بندی و افزایش وزن صورت می گیرد. بسیاری از دامداران نسبت به تهیه بزغاله ها در سنین پایین اقدام می کنند و با پرورش آنها، در آینده برای تولید مثل و حتی فروش آنها اقدام می کنند. توجه داشته باشید که بزغاله های شیری برای ذبح و استفاده از گوشت مناسب نیستند. تهیه این نوع در سنین پایین تنها در جهت پروار بندی و پرورش می باشد. چرا که قیمت بزغاله زنده در سنین پایین می تواند کمتر باشد.

خرید بز زنده در تهران

وزن بز و بزغاله چند کیلوگرم است

متوسط وزن این دام می تواند به موارد مختلفی همچون نژاد، محیط پرورش، نوع تغذیه و … بستگی داشته باشد. اما به صورت کلی می توان میانگینی برای تمامی نژاد های نزدیک به هم در نظر داشت. وزن یک بز سالم بالغ نر می تواند بین 50 الی 60 کیلوگرم و برای جنس ماده نیز حدود 45 الی 50 کیلوگرم باشد. وزن بزغاله زنده نیز می تواند بین 3 الی 4 کیلوگرم متغیر باشد.

اینجا بخوانید: قیمت دام زنده شهرداری

گوشت و شیر

همانطور که گفته شد بسیاری از افراد بنا به ذائقه خاصی که دارند نسبت به خرید بز زنده تهیه گوشت بز اقدام می کنند و در مواردی نیز نسبت به ذبح آن برای دستیابی به گوشت با کیفیت آن اقدام می کنند. گوشت بز در میان انواع گوشت های قرمز از خواص زیادی برخوردار است و افرادی که دچار بیماری های قلبی هستند بیشتر نسبت به مصرف آن تمایل دارند. علاوه بر این موارد در دسته خوشمزه ترین انواع گوشت ها می باشد که در بسیاری از غذا ها در سطح جهان مورد استفاده قرار می گیرد.

این جاندار استعداد بالایی در زمینه تولید شیر دارد و بیشتر دامداران نیز بنا به داشتن همین خاصیت و بهره وری از آن نسبت به پرورش آن اقدام می کنند. شیر این دام دارای خواص زیاد و متنوعی می باشد که برای پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

مرکز فروش بز و بزغاله شهرداری

مرکز خرید و فروش بز شهرداری تهران

فروش دام شهرداری در مجموعه لایو شیپ انجام می گیرد، افرادی که به دنبال آدرس مرکز فروش در تهران و کرج هستند می توانند با مراجعه به این مجموعه و یا از طریق غیر حضوری و اینترنتی نسبت به انجام خرید اقدام کنند. قیمت دام زنده شهرداری اعم از بز، گوسفند و … در میادین شهرداری به دور از هر نظارتی اعلام می شود، بنابراین بهتر است خرید های خود را از مجموعه های معتبر انجام دهید.

قیمت بز زنده در کنار راه های خرید بزغاله زنده با نرخ مناسب در این قسمت مورد بررسی قرار گرفت. با خرید از مجموعه لایو شیپ می توانید علاوه بر تهیه دامی سالم و بهداشتی از خدمات دیگری همچون حمل و نقل رایگان و همچنین ذبح و کشتار بهداشتی به صورت رایگان بهره مند شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *